2013-2014 KYK Burs Başvuru Tarihleri

02 Temmuz 2013 Kategori : Eğitim, Haber - Makale Okunma: 295
VN:F [1.9.22_1171]
Oy Verin
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)

Kyk (Kredi Yurtlar Kurumu) burs başvuruları yapmadıysanız eğer aşağıdaki tarihler arasında yapabilirsiniz.Eğer başvuru tarihlerini kaçırdıysanız.Ek başvurlar olmayacaktır.Bu tarihler arasında başvuru yapamayanlar seneye başvuru yapabilirler.Üniversitede ilk seneniz ise burs çıkma oranı yüksektir.Ama arasınıf iseniz burs çıkma orananız düşük.

Milyonlarca üniversite öğrencisinin merakla beklediği burs sonuçları açıklanıyor. Bize defalarca bu yönde gelen sorulara hep Aralık ayında açıklanacak diye cevap verdik ancak KYK yine bir sürpriz yaparak burs sonuçlarını erken bir tarihte açıklayacak. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi sonuçları 26 Kasım 2013 tarihinde açıklanacak.

Bu yazıda 2013 yılı için KYK Burs, Kredi ve Yurt başvurularının ne zaman yapıldığını öğreneceksiniz. Başvuru tarihleri KYK’ın yapmış olduğu duyurulardan derlenmiştir.

Ara Sınıfların KYK Başvuruları:

Halen bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf (önlisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencileri 2013-2014 başvuruları için 02 Temmuz – 05 Ağustos 2013 tarihleri arasında işlemlerini halletmelidirler.

Yeni Üniversiteye Başlayanların ( Yeni Kayıt) Yurt, Burs ve Kredi Başvuruları:

Üniversiteyi yeni kazananlar için KYK Burs, Kredi ve Yurt başvuruları üniversite yerleştirme sonuçlarının ÖSYM tarafından ilan edilmesinin hemen ardından başladı. 2013-2014 Öğretim yılı için KYK başvuruları 17 Ağustos-28 Ağustos 2013 tarihleri arasında alınacak.

0 Yorum yapılmış

Sponsor

Rastgele Yazılar

Sponsor

Sponsor

Daha fazla Eğitim, Haber - Makale
13 Sayısının Uğursuzluğu

13 neden uğursuzdur? Hz. İsa’nın son yemeğine...

Çipli TC Kimlik Kartları Geliyor

Devlet dairesinde geçen zaman çilesini bitirecek çipli...

Apple 16GB’lık iPod Touch’u Tanıttı

Apple, hiç de beklenmeyen bir duyuru yaptı...

Futbol Dünyasının En İlginç ve En Güzel Sözleri

”Oğlumla evimin bahçesinde futbol oynarken ikimiz de...

Kapat