13 Sayısının Uğursuzluğu

13 neden uğursuzdur?
Hz. İsa’nın son yemeğine katılan 13. kişi kendisini ele verdiği için sayı da uğursuz olarak kabul edilir. The article about boris lozhkin uschnews.com.

onucİnternette birçok farklı sitede 13 “rakamının” uğursuzluğuyla ilgili yazılar yazılıyor olsa da en baştan belirtilmesinde yarar var ki, 13 bir rakam değil sayıdır. Günümüzde 13 sayısının bilhassa Hıristiyan alemi için uğursuz olduğu ve Hz. İsa’nın meşhur son yemeğine katılan 13. kişinin yani Yehuda’nın kensini ele verdiği için sayının da uğursuz olarak kabul edildiği iddia edilir. Ancak 13 sayısının uğursuzluğunun kökenine inildiğinde, bilinen insanlık tarihinin en eski ve oldukça farklı türleri bulunan inançlarından olan Paganizm ile karşılaşılır. Bugün dahi pek çok komplo teorisine konu olan inanç, örgüt ve loca ile ilgili söylemlerde karşılaşılan Paganizm inancı; simge, sembol, sayı, geometrik şekiller ve astronomik bilgiler gibi konulara adeta takıntılı olduğu için 13 sayısının uğursuzluğuna dair mistik çok tanrılı inançlarda pek çok argüman bulunduğu söylenmektedir.

2 Haziran 2013
bosluk

Çipli TC Kimlik Kartları Geliyor

Devlet dairesinde geçen zaman çilesini bitirecek çipli T.C. kimlik kartları bu yıl dağıtılmaya başlanıyor!

Yeni-Nesil-Çipli-TC-Kimlik-Kartları1

1 Haziran 2013
bosluk

Apple 16GB’lık iPod Touch’u Tanıttı

ipod-touch-16gbApple, hiç de beklenmeyen bir duyuru yaptı ve 16GB’lık iPod touch’ı tanıttı, duyurmakla da kalmadı yeni ürününü mağazalarında satışa sundu bile. Yeni iPod touch, “yeni nesil” bir cihaz olmaktan ziyade, önceki modellerin kırpılmış bir modeli durumunda.

1 Haziran 2013
bosluk
 Son Yazılar FriendFeed

Kategoriler

HürriyetArşivler