Blogdan E-Kitap Arşivi-3

04 Eylül 2011 Kategori : Download Okunma: 2.840
VN:F [1.9.22_1171]
Oy Verin
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dosya İçeriği;

Adalet Ağaoğlu-Bir Düğün Gecesi

Bütün olaylar Ankara’da birkaç saatlik düğün esnasında geçer.Her biri ayrı yollar tutturmuş üç çocuk anası Fitnat Hanımın torunu Ayşen evlenmektedir.12 Mart hadiselerinden bir süre sonradır.Fitnat Hanımın büyük oğlu İlhan eski bir milletvekili, halen işini bilir zengin bir insandır.Karısı Müjgan da bu burjuva hayatına uymuştur.Fitnat Hanımın öğretim üyesi olan küçük kızı Aysel marksisttir ve yeğeninin düğününe gelmemiştir.Aysel’in kocası Ömer de Siyasal Bilgilerde profesör iken marksist düşüncelerinden dolayı bir ara görevinden uzaklaştırılmışsada tekrer görevine dönmüştür.Fitnat hanımın diğer kızı ressam Tezel inançsız ve bedbin bir marksistse de , dönemin adamı olmaya yanaşan solcuları göre göre onlara olan inancını da kaybetmiştir.Tezel iki defa evlenip boşanmıştır,bohem bir hayat sürmektedir.İlhan kızı Ayşen’in anarşistler eline düşmekte olduğunu fark ederek onu bir general oğlu olan Ercan’la alelacele evlendirmektedir.

Albert Kahn-Büyük İhanet

Hükümete ihanet, insanlara ihanetten daha hafif bir suçtur.
Binbir yolu vardır, halka ihanet etmenin:
halk, şiddet, dehşet ve işkence yolu ile baskı altına alınabilir.
Milyonlarca kadın ve erkek sömürülebilir, özgürlüğü alınabilir,
yoksulluğa düşürülebilir;
zorba yasalar çıkartılabilir, mahkemeler baskı aracı haline getirilebilir;
yalan bir propaganda, ortada hiç neden yokken,
toplumun iki kesimini birbiri karşısına dikebilir;
savaş yapılabilir ve bir zamanların acayip simyacıları gibi insan kanından
altın çıkarılabilir, işte halka böyle ihanet edilir.

Anne Mather-Aşk Mabedi

Jamie Russel oğlu Tom için doğru yaptığına inanmıştı.On iki yıl onu Russel ailesinden uzak tutarak ,onu üzeceği için
gerçekleri oğlundan saklamıştı.Ama gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktı…Tom’un amcası Benjamin Russell bir gün
sahneye çıktığında,Tom’u gördüğü an tek bir şey dikkatini çekti ve “eğer philip’in oğlu değilse kimin oğlu?” dedi.
“Bu benzerlik başka türlü mümkün değil.Tom tıpkı babamın gençliği!”

Gürsel Korat-Güvercine Ağıt

Gürsel Korat, Zaman Yeli ile başlattığı ‘zaman’ merkezli imgelemini Güvercine Ağıt ile sürdürüyor. Güvercine Ağıt, 1294 yılının ağustos ayının son gününde, Anadolu’nun beş ayrı noktasında yağmur altında yaşanan olaylarla açılır. Romandaki tarihsel zenginlik, roman kişilerinden de bellidir: İspanya’dan Venedik’e, Balkanlar’dan Kayseri’ye kadar geniş bir coğrafyanın insanları, etnik özellikleri ve dilleri, şaşırtıcı bir sahilik içinde verilmiştir. Tarihimizin bu özel alanı ve dönemi, Korat’ın kitaplarına bütünlüklü bir yapıyla girerken, birbiri içine girmiş inançların yarattığı farklı dünya, bektaşisi, keşişi emiri ve dervişiyle geniş bir yelpazenin insanları, romandaki yerini alıyor. Güvercine Ağıt’ta, Latince anagram ve İştar yazıtından alınan bir metin dışında, hiçbir deyiş, tekerleme, nefes, kitabe, anagram, destan, şiir ya da özdeyiş, alıntı değildir. Yazar, bu romanında şaşırtıcı ve benzersiz özellikler içeren, kendine özgü bir ‘metne uygun dil’ yaratmıştır. Güvercine Ağıt’ı okurken, zihninizin tarih sayfasına değil, düş sayfasında yer açmanızdan başka yapacağımız bir öneri yoktur.

Agatha Christie-Hercule Poirot İz Üzerinde

Çifte İpucu
Bay Hardman zengin ve nüfuzu olan bir adamdır. Ayrıca kendisini sevdiklerine inandığı cana yakın ve önemli dostları vardır. Ne var ki onu kuşatan bu dost çevresinde hiç de göründüğü gibi olmayan biri vardır. O “birinin” en büyük kusuru da hırsızlıktır.
Johnnie Waverly’nin Serüveni
İngiltere’de endişeli bir baba Hercule Poirot’ya başvurur. Zavallı adama çocuğunun ne zaman kaçırılacağını bildiren bir mektup gelmiştir ve adam çaresizlik içinde gelecekten korkmaktadır.

Celil Öker-Kramponlu Ceset

“Ortaköy’de Esma Sultan Yalısı’nın tuvaletinin arkasında ölmüş bir adam var” dedim.
“Dalga geçme lan” dedi isteksiz nöbetçi ses.
“Hemen gidin, yoksa üstüne bir de boğulacak” dedim, nereden aklıma geldiyse.Başka bir şey söylemeden kapadım.

Lilian Jackson Braun-Kırmızı Gören Kedi

Jim Qwilleran, Basın Kulübü’nün yemek salonundaki iskemlelerden birine kendini atarcasına bıraktı. Gür bıyıklarının aşağıya doğru kıvrımı yüzündeki somurtuk ifadeyi daha da derinleştiriyordu.
Üzerindeki sıkıntının nedeni ne on sent artan içki fiyatları ne bulunduğu ortamdaki kasvetli ışıklardırma ne o içi karartıcı tahta döşemeler ne Cuma’dan kalma balık kızartmasıyla Cumartesi’den kalma bira kokusu karışımı ne de bir zamanlar eski eyalet hapishanesi olan bu binanın o kendine has rutubetli kokusuydu. Qwilleran’ın derdi bambaşkaydı.

Mustafa Yıldırım-Sivil Örümceğin Ağında

ABD parti örgütleri, Quantum şirketi bankerleri (Temsilcileri George Soros), Alman, İngiliz, Fransız, Hollanda, Belçika siyasal partileri ve uluslararası şirketlere bağlı örgütlerden oluşan şebekenin çabalarıyla birçok ülkede kitleler eylemlere sürüklendiler. Bazen ülke bütçelerini de aşan paralarla kışkırtılan bu eylemlerle, tarihsel köklere dayanan içyapılar parçalandı; çok partili, ama güdümlü bir siyasal ortam oluştu. Ülkelerin doğal kaynakları, sanayileri, para piyasaları, bankerlerin ya da kartellerin eline geçti. NATO Genişletme Projesi uyarınca yeni üye ülkelerde üsler kuruldu; güvenlik kurumları ABD’nin emrine girdi.
Ülkemizde de azınlık milliyetçiliği örgütlenmesi, örümcek ağıyla bütünleşti. “Yerel yönetimlerde özerklik” çalışmasıyla, kurulması düşünülen federasyonun alt yapısı oluşturuldu. Yabancı devletlerin elçiliklerinde, yayılma örgütlerinde yıllarca çalışmış olanlar meclise girdiler, hatta bakan oldular.
Örümcek ağı örgütleri, lider adaylarını seçtiler ve ödül olarak onları ABD’ye gönderdiler. Güdümlü örgütlerin temsilcileri, yıllardır yabancılarla birlikte hazırladıkları Anayasa tasarılarını ortaya sürdüler… Emekli TSK yöneticileriyle Örümcek Ağı’nın önde gelenleri, aynı kurullarda çalışmaya başladılar. ABD operatörlerinin amaçladıkları gibi “toplumsal algılama dizgesi” yeniden üretildi. “Uluslararası Din Hürriyeti” senaryosuyla güçlendirilen tarikatlarla azınlık milliyetçisi liberal teslimiyetçiler, aynı cephede yan yana geldiler…
Sorunlar ve çözümler açıktır: Ülkemizdeki, örümcek ağını destekleyen CIA, MOSSAD, MI6, BND, SAVAMA gibi örgütlerin istihbarat ağları ortaya çıkarılmadıkça, yabancıların içerdeki ortaklarının girişimleri engellenemeyeceğinden bu konudaki araştırma ve değerlendirme görevi de artık ertelenemez…

Lawrence Block-Polisiye Romanlar Okuyan Hırsız

‘Fena bir Baskın değil’ dedi, ‘Doğru dürüst bir de Ateş yoktur sanırım.’
İtalikleri duymamıştım. Bunlar sesli vurgulama değil, kitap adlarıydı ya da daha doğrusu kitap adlarının kısaltılmışı. Ateş’in ‘A’sı ve Baskın’ın ‘B’siydi sözkonusu kitaplar ve sonuncusunun bir nüshasını tezgâhın üstüne bırakmıştı ki, bunun bana bir ipucu vermesi gerekirdi. Ama vermedi ve italikleri de duymadım. Olan yalnızca, kaba sesli irikıyım bir adamın bana Hırsız dediğini sanmamdı ve bunun da beni epey rahatsız ettiğini söyleyebilirim.
(Kitabın Girişinden)

Saygı Öztürk-Madalyalı Mahkum

Devlete sadakat yemini etmişti, konuşmadığı için mahkûm oldu…
Siyasetçiler, ona destek verenler ve vermeyenler diye ayrıldı…
Talimat alır, gözünü kırpmadan yerine getirirdi…
Tahliye olduktan sonra Ankara’ya bin araçlık konvoyla geldi; başında bordo beresi, yakasında Türk bayrağı ve Atatürk rozeti vardı…

Bu kitap, özellikle Korkut Eken’le ilgili belge ve bilgiler içeriyor. Ama Susurluk Olayı’nın bilinmeyenleri, devletin derinliklerinde yaşananlar ve cezaevi dünyası da anlatılıyor.
Yarbay Korkut Eken’in bugüne kadar hiç kimseyle paylaşmadığı özel bilgiler…
Susurluk’un kilit isimlerinden Sedat Bucak’ın ilk kez bu kitapta yer alan açıklamaları…
Terörle mücadelede istihbaratçıların ilginç uygulamaları…
PKK’yla savaşta yaşanan ve bugüne kadar bilinmeyen ilginç olaylar ve bunlara ilişkin anılar, belgeler…

Simon Beckett-Ölümün Kimyası

Adli tıp uzmanı David Hunter kendisini mahvoluşun eşiğine getiren bir trajedinin üstüne eski hayatını terk edeli üç yıl olmuştur. Norfolk’un ücra bir köyünde doktor olarak çalışmakta ve geçmişini arkasında bıraktığına inanmaktadır. Ama sonra Sally Palmer’ın cansız bedeninden geriye kalanlar bulunur… Ceset vahşice kesilip biçilmiştir. Polis katili bulmak için Hunter’ın uzmanlığına ihtiyaç duymakta, o ise bu işe karışmamayı umutsuzca istemektedir. Sonra bir kadın daha ortadan kaybolur ve Hunter’a sığınaklık etmiş olan o birbirine bağlı toplum kocaman bir korku ve paranoya girdabında boğulur.

Herkes herkesten şüphelenmektedir. Bir anda, saklanacak hiçbir yer kalmaz…

Soner Yalçın-Siz Kimi Kandırıyorsunuz

Soner Yalçın ile birlikte, yakın tarihin labirentlerinde, ezber bozan, şaşırtıcı bir yolculuk… Ülkelerin geçmişi ile bugünü arasındaki benzerlikler şaşırtıcıdır, Örneğin; 30 Mayıs 1876 askeri darbesiyle tahttan indirilen Abdülaziz’in başına gelenler ile Cumhuriyet döneminde ağır ekonomik kararlar alan hükümetlerin başına gelenler benzerdi. Doğruyu bulmak zekâ ve bilgi meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur.

William Golding-Sineklerin Tanrısı

Issız bir adaya düşen dört kişilik bir çocuk grubu yaşam savaşı vermek için kendi aralarında kuvvetlenirler.Kendi aralarında iş bölümü ve uyum sorununda anlaşırlar.Bu arada bu gruba adanın başka köşelerine düşen çocuklarda katılıncabir yönetim ihtiyacı doğar.Kargaşanınçözümünü lider seçmekte bulurlar.Sonunda lider olarak Ralph’I seçerler.Domuzcuk lakaplı çocuk bulduğu deniz kabuğuyla bir anda dikkatleri üstüne çeker fakat lidere bu kabuğu kaptırınca üzerindeki tüm dikkatlerde bir anda dağılır.Bununla beraber katolik lisesi öğrenci grubuda deniz kenarındaki gruba yaklaşır ve bu gruba katılırlar.liderlik ciddi anlamda sorun olmaya başlar.Çare olarak ise liderliği bölmekte bulurlar.Avcılıkla ilgili konuları katolik okulu başkanı olan Jack’e verirler.Çocuklara (küçük olanlara)bakma görevini Domuzcuk’a verirler.Önceliği karın doyurmaya,yatacak barınaklar ayarlamaya,korunmaya ve kurtulmaya ayırırlar.Kurtulmak için dağın en tepesine ateş yakmayı planlarlar ve bunun sorumluluğunu avcılığı üstlenen Jack’e kabul ettirirler.Nede olsa avlanırken ateşede bakabilirler.Yemek ve yatma ile ilgili işlerde sahilde kalan gruba düşer.Ateşin başındaki nöbetin aksadığı bir anda adaya yakın bir yerden gemi geçer ve ateş söndüğü için adadakileri göremezler.Sonunda zincirler kopar ve adadaki çocuklar iki gruba ayrılırlar.Bir yanda Ralph diğer yanda katolik okulu başkanı Jack.Jack ve onun grubunda olan çocuklar dağa çıkar ve Ralph ve Ralph’in yanında bulunan çocuklara düşmanca tavırlar takınırlar.İki tarafında belli başlı eksikleri vardır.Bunları tamamlamak için karşılıklı karşılaşmalar olur ama bu karşılaşmalarda sonuçsuz kalır.Simon’un bir gace ormanda gezeken gördüğü canavar(paraşütçü) onun sahile kadar kaçmasını sağlar.O sırada sahilde bulunan ve canavar için çözümler arayan Jack ve ralph’in grubu Simon’u görünce karanlığında etkisiyle canavar zannedip linç ederler.İki grup Simon’u öldürdüklerini anlayınca tekrar ayrılırlar.Tekrar barışmak için çaba harcayan Ralph ve Domuzcuk dağdaki kalede kalan Jack ve grubunun yanına giderler.Domuzcuk Jack’İn kendisini iktirmesiyle uçurumdan yuvarlanarak kayalara çakılıp ölür.Ralph ise kaçıp çalılıklara saklanarak kurtulur.Jack ve grubunun Ralph’I ölürmek için tekrar aradıkları sırada adaya bir gemi yanaşır ve çocukları kurtarır.

Kaynaklar

Kitaplar pdf formatındadır.
Dosya Boyutu: 104Mb
Dosyada 14 yazar ve 14 e-kitap bulunmaktadır.

İndirme Linkleri
Hotfile: İndir
Transitfiles: İndir

RAR ŞİFRESİ: www.blogdan.net

0 Yorum yapılmış

Sponsor

Rastgele Yazılar

Sponsor

Sponsor

Daha fazla Download
Karikatür Arşivi

İnternette ve Facebookta dolaşan karikatürleri toparladım arkadaşlar....

Blogdan E-Kitap Arşivi-2

E-KİTAPLAR; 1.)Kişisel Gelişim Makaleleri ve E-Kitapları; 8.Alışkanlık...

Kişisel Gelişim Serisi e kitap indir

Zengin içerikli, zevkle okuyacağınız kişisel gelişim ekitapları...

Kişisel Gelişim Serisi e-kitap indir

Kişisel Gelişim Serisi 1 (doc) -Aile ve...

Kapat