Blogdan E-Kitap Arşivi-6


Elvin Azar Süzer-Ana Tanrıça Şeytan

İnsanlığın ilk taptığı tanrı bir ana tanrıçaydı! Dünyayı olduğu kadar, evreni de yarattığına inanılan bir tanrıça… İnsanlar ona İÖ. 8000 yılından başlayarak, Sümer’de, Mısır’da, Anadolu’da, Roma’da, kuzey ülkelerinde; hatta Amerika’da (Aztekler ve Mayalar) binyıllarca taptılar. O bir bolluk ve verimlilik tanrıçasıydı. Bu nedenle ona hep seks dolu şölenlerle aracılığı ile tapıldı. Sonra Yahudilik geldi; binyılların ana tanrıçası, bir şeytana dönüştürüldü!

Elvin Azar bu aldatmacayı Tevrat, İncil, Yunan mitolojisi, Sümer tabletleri, Zohar, midraşlar, Talmud ve Ölü Deniz Yazmaları aracılığıyla gözler önüne seriyor.

Kaynak

Aziz Nesin-Sizin Memlekette Eşek Yok mu

Sizin Memlekette Eşek Yok mu?, ünü dünyaya yayılmış büyük mizah ustası Aziz Nesin’in, yarım yüzyıllık yazarlık hayatında farklı bir yere sahiptir. Bu kitapta yer alan öykü, şiir ve anılar bizzat Aziz Nesin tarafından seçilmiştir. Bir yazarın, kendi eserleri arasından seçim yapması sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü bir yazar için yazdıklarının tümü değerli ve anlamlıdır. Aziz Nesin “Sizin Memlekette Eşek Yok mu?” eseriyle bu güçlüğün üstesinden geliyor ve sayısız baskıya ulaşmış onlarca kitabından derlediği bu özgün seçkiyle bir kez daha okur karşısına çıkıyor. Milliyet Yayınları, büyük ustanın beğenisini yansıtan bu eseri siz okurlarına kazandırmış olmaktan mutluluk duyar. (Arka Kapak)

Kaynak

Jacques Bergier-Lanetli Kitaplar

Bilgiye karşı bir Kutsal Birleşme Yıin, bazı sırları yok ettirmek için düzenlenmiş bir birlikte yönetimin bulunduğunu düşünmek gerçekdışj gibi gelir. Oysa, bu varsayım büyük nazi komplosundan daha gerçek-drşı değildir. Yalnız şimdi Kara Tarikat örgütünün ne derece tam, üye­lerinin dünyanın tüm ülkelerinde ne derece çok. ve bu komplonun ne derece başarıya ulaşmış olduğunu anlıyoruz.

Bunun içindir ki daha eski bir komplonun varsayımını öncel ola­rak reddetmek gerekmez.

Bütün tarih boyunca düzenlice ortadan kaldırılmış olan lânetli kitabın konusu birçok yazarı, H. P. Lovecraft’ı, Sax Rohmer’ir Edgar Wallace’» esinledi kuşkusuz. Bununla birlikte, bu konu bir yazın konu­su değildir yalnızca. Bu düzenli yok etme o derece değer taşır ki İn-saıra özgü bilginin çok hızlı gelişmesini engellemeği amaçlayan sürek­li bir komplonun olup olmadığı sorulabilir. Coleridge böyle bir komp­lonun olduğuna inanmıştı ve üyelerine «Porlock’tan kişiler» diyordu. Bu ad ona Porlock köyünden gelen ve onu yaptığı çok önemli bir işi sonuçlandırmasını engelleyen bir kişinin ziyaretini düşündürüyordu.

Kaynak

Julia Navarro-Kutsal Kefen

Tarihsel gerçeklere dayalı, hayal gücüyle beslenmiş, gerilim yüklü, eşsiz bir roman!
Urfa’yı bu Anadolu şehrini İtalya-İspanya-Portekiz-Amerika hattına bağlayan iki bin yıllık sır ne? İsa’nın Kefeni’nin saklandığı Torino Katedrali çerçevesinde dolaşan dilleri kesilmiş adamlar hangi sırrı susuyor? Ekonomik sıkıntı içindeki imparator Konstantinapolis’te Tapınak şövalyeleriyle neyin pazarlığını yapıyor? Dünyanın tepesindeki yedi adamın, kaygılı yüzlerle ve fısıldaşarak konuştukları ne?

Kaynak

Isaac Asimov-Karadul Bulmacaları

İlk Karadul hikayem ”Açgözlü Kıkırdama” 1971 yılında yazılmış ve Ocak 1972′ de Ellery Queen’ in Gizemli Hikayeler Dergisi’ nde yayınlanmıştı. Karadulları tek bir hikaye olarak yazmıştım, ancak Elleriy Queen’ in iki yazarından biri olan Frederic Dannay bunun çok güzel bir seri olacağını belirtince ben de yazmaya devam ettim. Yazdığım altmış civarındaki Karadul hikayelerini on ikişer hikayelik kitaplar olarak beğeninize sunduk.

Kaynak

Truman Capote-Çimen Türküsü

Çimen Türküsü, bir tutunamayanlar romanı On bir yaşındaki Collin Fenwick annesinin ölümü üzerine babasının iki yaşlı kuzininin yanına gönderilir. İki kardeş, Verena ile Dolly büyük çiftlik evlerinde hizmetçileri Catherine ile birlikte yaşarlar. Bu eve adım attığı ilk günden itibaren Collinin hayatında yeni ve unutulmaz bir dönem başlar. Truman Capotenin o benzersiz şiirsel ve hüzünlü anlatımında bu kez Amerikanın küçük bir Güney kasabasında yaşayan birbirinden ilginç kahramanlar, hayatın anlamını doğanın seslerinde ararlar..

Kaynak

Kitaplar pdf formatındadır
Dosya Boyutu: 13Mb

İndirme Linkleri
Hotfile: İndir
Fileserve: İndir
Transitfiles: İndir

RAR ŞİFRESİ: www.blogdan.net

Blogdan E-Kitap Arşivi-6 ile Benzer Yazılar:

13 Eylül 2011 Saat : 10:52

Blogdan E-Kitap Arşivi-6 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.