Tüm Kategoriler

E-Mail Adresinizi Yazınız ve Onaylayınız...

Sayac

En İyi Dans Gösterilerinden Biri!

30 Aralık 2013 Pazartesi

Inside (İçeride) Kısa Film

25 Aralık 2013 Çarşamba

Dünya’nın Yedi Harikası 6: İskenderiye Feneri

İskenderiye Feneri, şan ve şöhret için yapılmamıştır.Mısır’da İskenderiye Limanı karşısında Pharos Adası‘na yapılan fener, birçok alan için önem arz ediyordu; denizcilerin eve sağ salim dönebilmesini sağlıyordu. Mimari açıdan dünya’nın en yüksek yapısı ve bilim adamları için ışığı yetmiş kilometre öteye taşıyabilen gizemli bir ayna anlamlarını taşıyordu. Yıkılmadan önce yapılan resimleri, dünyadaki deniz fenerlerine yüzlerce yıldan […]

19 Aralık 2013 Perşembe

Kağıt Nasıl Üretilir ?

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan kağıt yassılaştırılmış ve birbirine geçmiş bitki liflerinden (fiber) oluşur. Bunun için genel olarak tahta ya da pamuk kullanılır. Kağıt yapımı, bir bitkiyi liflerine indirgeme ve onları aynı hizaya getirdikten sonra yapıştırıcı, pigment ve mineral dolgularla kaplamayı içerir. Kağıdın yapılışını aşama aşama inceleyelim:

16 Aralık 2013 Pazartesi

Güldüren Video :)

15 Aralık 2013 Pazar

Dünya’nın En Ünlü 5 Psikopatı! (Video)

Dünya’ya nam salmış 5 psikopat!

11 Aralık 2013 Çarşamba

Beden Dilinde Ellerin Önemi

Ahmet Şerif İzgören, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor adlı kitabında tüm ayrıntılarıyla elleri anlatıyor. 1.HAVAYI HASSAS BİR ŞEKİLDE KAVRAMA: Öğretmen eliyle ya anlattığı konuya hassasiyet kazandırmaya çalışır ya da konuştuğu konuyla ilgili olarak gücünü göstermeye çalışır.Bazen zihnindeki bir sorunun cevabını bulamadığında ancak çok yakın olduğunda bu arayışı parmaklarının arasında havayı tutar gibi gösterir.

07 Aralık 2013 Cumartesi

Her Gün Yapılan 7 Yanlış!

Hata 1: Her gün duş almak Aşırı sıcak su, tahriş edici sabunlar cildin yağ dengesini bozuyor ve kuruluk, cilt dökülmeleri, pullanma gibi sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. ‘Çoğu insan aşırı yıkanıyor’ diye belirten uzmanlar, her gün duş almak isteyenlere kimyasal şampuan, sabun, aşırı sıcak su yerine cildi kurutmayan sabunsuz duş jelleri, vücut kremi, parafin içeren yağlar, ılık su […]

07 Aralık 2013 Cumartesi

Beyninizi Öldüren 11 Zararlı Madde

1. Şeker ve şeker ürünleri Uzun süreli şeker kullanımı nörolojik problemlere sebep olur. Ayrıca hafızayı da zayıflattığı tespit edilmiştir. Öğrenme kabiliyetini zaafiyete uğrattığı da ifade edilmektedir. Bu sebeple şekerden uzak durmak gerekir.

05 Aralık 2013 Perşembe

Hızlı Kitap Okuyabilmek!

Prof. Dr. Türkkan hızlı okumanın yüzmek, kayak yapmak ve on parmak daktilo yazmak gibi psikomotor bir becerinin geliştirilmesine dayandığını ifade ediyor. Türkkan, “İnsan gözünün 180 derecelik bir fark etme alanı var. Bir kelime ise, bunun yalnızca yüzde 2-3’üne denk geliyor.

05 Aralık 2013 Perşembe

Karikatürler – 3

05 Aralık 2013 Perşembe

Karikatürler-2

01 Ekim 2013 Salı
BLOGDAN @ 2013
iPortal Kodlayan: Özer Gül