Tüm Kategoriler

E-Mail Adresinizi Yazınız ve Onaylayınız...

Sayac

2013-2014 KYK Burs Başvuru Tarihleri

Kyk (Kredi Yurtlar Kurumu) burs başvuruları yapmadıysanız eğer aşağıdaki tarihler arasında yapabilirsiniz.Eğer başvuru tarihlerini kaçırdıysanız.Ek başvurlar olmayacaktır.Bu tarihler arasında başvuru yapamayanlar seneye başvuru yapabilirler.Üniversitede ilk seneniz ise burs çıkma oranı yüksektir.Ama arasınıf iseniz burs çıkma orananız düşük.

02 Temmuz 2013 Salı

YÖK’ten Sanal Sınıflarda İngilizce Eğitimi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yükseköğretim öğrencilerine sanal sınıflarda yabancı dil eğitimi imkanı sunuyor. YÖK, Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Dil Eğitim Portalı (YÖKDİL) projesiyle Türkiye’deki 4 milyondan fazla üniversite öğrencisine uzaktan eğitim yoluyla yabancı dil eğitiminde fırsat eşitliği sağlıyor. Kasım ayından itibaren İngilizce ile eğitime başlayan YÖKDİL’e bugüne kadar yaklaşık 20 bin öğrenci kayıt oldu. Yabancı dil […]

15 Nisan 2013 Pazartesi

AÖF’de Okuyanlara Kötü Haber !

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür AÖF’de okuyan öğrencilerin bütünleme isyanı hakkında net konuştu… Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür bugün yapmış olduğu açıklamada, bu sene dönem başında almış oldukları karardan dönmelerinin söz konusu olmadığını ve kesin bir dille bütünleme sınavının olmayacağını belirtti.

12 Mart 2013 Salı

ÖSYM’de Kredi Kartı Dönemi

Bundan böyle sınav ücretleri için bankaya gitmeye gerek kalmayacak. ÖSYM’den yapılan açıklamada, ücretlerin internet sitesinde yer alan ‘ödemeler’ alanından kredi kartıyla yapılabileceği duyuruldu.

09 Mart 2013 Cumartesi

2013 Yeni Üniversite Giriş Sistemi Nasıl Olacak ?

 Milli Eğitim Bakanı(MEB) Ömer Dinçer, gelişmiş ülkelerde birkaç günde öğrenciyi sınava alma durumu olmadığını belirtti.YGS’de de benzer bir sistemin Türkiye’de uygulanacağını ifade eden Bakan Dinçer, “Öğrenci birbirine eş değer sınavlardan hazirandakine, hazır değilse eylüldekine, ona hazır değilse şubattakine girecek. Öğrenci kendisini hangisinden başarılı gördü ise onu kullanacak.” dedi.

15 Ocak 2013 Salı

Üniversitelilere Müjde,Harçlar Kalktı!

Hükümet sözcüsü ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın mensuplarının karşısına çıktı.

27 Ağustos 2012 Pazartesi

Artık KPSS Yeterli Olmayacak!

47 yıllık Devlet Memurları Kanunu değişiyor. Düzenlemeye göre KPSS’den sonra memurlar bir süre “aday” statüsünde çalışacak sonra yeterlilik sınavına girecek.

13 Ağustos 2012 Pazartesi
BLOGDAN @ 2013
iPortal Kodlayan: Özer Gül