Tüm Kategoriler

E-Mail Adresinizi Yazınız ve Onaylayınız...

Sayac

Her Gün Yapılan 7 Yanlış!

Hata 1: Her gün duş almak Aşırı sıcak su, tahriş edici sabunlar cildin yağ dengesini bozuyor ve kuruluk, cilt dökülmeleri, pullanma gibi sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. ‘Çoğu insan aşırı yıkanıyor’ diye belirten uzmanlar, her gün duş almak isteyenlere kimyasal şampuan, sabun, aşırı sıcak su yerine cildi kurutmayan sabunsuz duş jelleri, vücut kremi, parafin içeren yağlar, ılık su […]

07 Aralık 2013 Cumartesi

Beyninizi Öldüren 11 Zararlı Madde

1. Şeker ve şeker ürünleri Uzun süreli şeker kullanımı nörolojik problemlere sebep olur. Ayrıca hafızayı da zayıflattığı tespit edilmiştir. Öğrenme kabiliyetini zaafiyete uğrattığı da ifade edilmektedir. Bu sebeple şekerden uzak durmak gerekir.

05 Aralık 2013 Perşembe

Su İçmek Beyni Hızlandırıyor

İngiltere East London Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre,su içmek beyni yüzde 14 daha hızlı çalıştırıyor.

20 Temmuz 2013 Cumartesi

Dünyanın En Sağlıklı Yiyeceklerinin İlk 11′i

Yeşil Çay: Mesane, kolon, nefes borusu, pankreas, rektum ve mide kanserlerine yakalanma riskini azaltır. Kilo kontrolünü kolaylaştırır.

14 Mayıs 2013 Salı

Sim Kartla Sağlık Takibi

Avea ve Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri sağlıkta büyük bir işbirliğine imza attı. “Sağlık Takipçim” adıyla devreye giren proje kronik hastalığı olanların sürekli takibini ve danışmanlık hizmetini içeriyor. Proje kapsamında özellikle tansiyon, diyabet veya obeziteyle mücadele edenlerin sağlık değerlerini 7/24 kontrol altında tutmak mümkün olacak. Eczacıbaşı Sağlık Grubu Başkanı Sedat Birol, “Türkiye’de 22 milyon erişkin bir veya […]

01 Mayıs 2013 Çarşamba

Her Gün Elma !

Her gün düzenli olarak elma yemenin beyin hücrelerinin sağlığını korumak için gerekli olduğu belirtildi.

07 Nisan 2013 Pazar

Strese Karşı Magnezyum Minerali

Kendinizi hep yorgun mu hissediyorsunuz? Bacaklarınıza, ayağınıza, ellerinize sık sık kramp mı giriyor, ya da sürekli gerginlik mi hissediyorsunuz? Stres seviyeniz yüksek mi? Zihin bulanıklığı mı yaşıyorsunuz? Tüm bu şikâyetlerinizin sebebi magnezyum eksikliği olabilir.

02 Nisan 2013 Salı

Uyku Düzensizliği ve Nedenleri

UYKU BOZUKLUKLARININ HASTALIK BELIRTISI OLDUĞU, BIR HASTALIĞIN BAŞLANGICINDA SANTRAL SINIR SISTEMINI (SSS) ETKILEDIĞINI VE ÖNCELIKLE DE UYKU BOZUKLUKLARINA YOL AÇTIĞI BILDIRILDI.

01 Nisan 2013 Pazartesi

Hangi Meyve Neye İyi Gelir ?

İnsan beslenmesinde önemli yer tutan meyve ve sebzelerin, bazı hastalıkları tedavi edici özelliği bulunduğu belirtiliyor. Taze meyve-sebze suyu içmek suretiyle mesane kanserini yenen Jay Kordich’in hazırladığı ‘Meyve ve Sebzelerin Gizli Güçleri’ adlı kitapta, vitamin ve mineraller yönünden zengin olan meyve ve sebzelerin ilginç yararlarından bahsediliyor.

06 Mart 2013 Çarşamba

Renk Körlüğünü Ortadan Kaldıran Gözlük

Bilim insanları, dünyanın dört bir yanından binlerce insanda bulunan renk körlüğü rahatsızlığını ortadan kaldıracak bir gözlük geliştirdi. ABD’de insan algıları, duyguları ve görme konularının çalışıldığı bir araştırma merkezinde geliştirilen teknolojik gözlük, renk körlüğü hastalığına çözüm olacak.

08 Şubat 2013 Cuma

400 Bin Kişi Bu Yüzden Zehirlendi !

Komşu veya diğer tanıdıkların tavsiyesi ile alınan ilaçlar tehlike saçıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun araştırmasına göre doktora gitmeden alınan ilaçlar 400 bin kişiyi zehirledi. 50 bine yakın çocuk ise ulaşılan yerlere konulan ilaçlar yüzünden hastanelik oldu.

23 Ocak 2013 Çarşamba

Balığın Tadını Kaçıran İddia!

Sağlık için haftada 1 öğün tüketilmesi önerilen balıklara zehir karıştı. Skandalı ortaya çıkaran a Haber’deki Deşifre programı, 30 farklı balık numunesi topladı, 11′inde kanserojen madde buldu.

20 Ocak 2013 Pazar
BLOGDAN @ 2013
iPortal Kodlayan: Özer Gül