Ece Temelkuran-Kayda Geçsin Kitabı Tanıtım


Ece Temelkuran “inatla” kayda geçsin diye tarihe not düşüyor!.. “Umut pek güven duyduğum bir sözcük değil, ben inadı tercih ederim. Umudum yok olsa bile inadım var. İnsanın, yine de, her şeye rağmen iyi olabileceğine, bu ülkenin içinde, dövüldükçe içinin çok derinine kaçmış bir iyilik tohumu olduğuna dair bir inatçı imanım var. Benim de, benim gibilerin de bu ülkeye dahil olduğunu söylemek, sonra yeniden söylemek için sağlam tutmaya çalıştığım bir inadım var. Biz varız. Yani biz de varız…” Ece Temelkuran, kayıtları çok titiz tutulması gereken zamanlardan bildiriyor bu kitapta. Son iki yıllık tarihine o titizlikle bakıyor. Artık yazamaz hale getirilmenin, kaçınılmaz bir keskinleşmenin tarihine yani. “Kayda Geçsin” çünkü; bu zamanlar, o zamanlar… (Tanıtım Bülteninden)

Tanıtım

Gazeteci yazar olan Ece Temelkuran en sevdiğim yazarlarından başında geliyor. Habertürk gazetesindeki Kıyıdan adlı köşesi ile okurları ile buluşan yazar en iyi gazeteci ve en iyi gazeteci yazar gibi birçok ödülünde sahibi.

Kayda Geçsin kitabı da ünlü yazarın son kitabı. Tarihe not düşmek amacı ile yazılan bu deneme türü kitap sizlere yazmanız çok zor hale geldiği Türkiye’deki son döneme dair bilgiler sunuyor.

Ece Temelkuran’ın Habertürk gazetesindeki Kıyıdan adlı köşesindeki yazılarından derlenerek oluşturulan kitap Türkiye’nin yakın geleceğine de ışık tutuyor.

Sayfa Sayısı : 336
Basım Tarihi : 2012-2

Ece Temelkuran Resmi Websitesi; Link

Kitap Hakkında Necef  UĞURLU’nun yazmış olduğu köşe yazısı; Link

Ece Temelkuranla Röportaj; Link

Kitabı Satın Almak İçin Linkler:

Kitap ambarı  11,25TL
Kitap İndirim  11,25TL
Kitap Yurdu  11,25TL
Bi dolu kitap  11,25TL
Yeni Kitaplar  12TL
idefix  12,75TL

 

Ece Temelkuran-Kayda Geçsin Kitabı Tanıtım ile Benzer Yazılar:

19 Şubat 2012 Saat : 1:29

“Ece Temelkuran-Kayda Geçsin Kitabı Tanıtım” için 1 Yorum

 1. Alper ÜLKÜ diyor ki:

  Eleştiri iyidir ama Özeleştiri daha iyidir. Özeleştiri bir nirengi noktasıdır. Fikren olgunluğun ileri aşamasıdır. Antitezdir bu sebeple “Tez-antitez-sentez” sarmalının tamamlanabilmesi, fikrin bir üst merhaleye geçişi için gereklidir.

  Birisi, kendisini eleştiriyorsa, eleştirinizi dinliyor ve eleştirilmesine müsaade ediyorsa, onu takip edin. Özeleştiri insanın bir doğruyu değil pek çok doğruyu aynı anda ve belki de hakikati görebildiğine en iyi işarettir, mihenk taşıdır. Pek çoğunun yanlış algılayabileceği şekliyle, asla “döneklik” olmadığı gibi, aydınlanmanın kendisidir.

  Özeleştiri saplantılarımızdan, bağnazlıklarımızdan kendimizi kurtarmaya başladığımız noktada sarfettiğimiz sözlerdir.

  Ece Temelkuran’ın Kayda Geçsin adlı kitabını okumanızı bu yüzden çok isterim. Bu kitap Türkiye’de tüm kesimlerin samimiyetle “evet, galiba yanlış yapmışız” diyeceği bazı Özeleştiri’ler içermektedir. Hepsinin yerine kendini koyarak.

  İlerlemek için nitelikli Özeleştiriye çok ihtiyacımız var. Bu günlerde bu kitap tam zamanında ve tam yerine dokunuyor.

  Değerli Ece Temelkuran’ın duyarlılığına ve kalemine sağlık. Saygılarımla,

Ece Temelkuran-Kayda Geçsin Kitabı Tanıtım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.