Emeklilere İntibak Zammı

Emekliye İntibak Zammı Müjdesi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik …Flaş Açıklama…Emekliye İntibak Zammı Ne Kadar? intibak Zammı için müjde verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik emekliye intibak zammı müjdesi verdi. Peki intibak zammı ne kadar? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ”Emeklilerin intibaktan doğan hakları, Ocak 2013′ten itibaren maaşlarına yansıtılacak.” dedi.

intibak-yasasiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında iş yerlerine risk değerlendirmesi yapma zorunluluğu getirildiğini belirterek, ”1 Ocak’tan itibaren kamu, özel bütün iş yerleri risk değerlendirmesiyle yeni yıla başlayacaklardır” şeklinde konuştu.

Emekliye intibak zammı emekliler tarafından memnuniyetle karşılanırken, bir diğer kesim emeklilikte yaşa takılanların tepkisi devam ediyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu tarafından yapılan açıklamada, emekliler için iyileştirme yapılmasının memnuniyetle karşılandığı, bununla birlikte 1999 yılında çıkartılan kademeli emeklilik düzenlemesinden dolayı kazanılmış hakları ellerinden alınan emeklilikte yaşa takılanlar grubu mağdurlarının tepkisinin görmezlikten gelinmesinden dolayı büyük üzüntü duyulduğu ifade edildi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, tepkilerini dile getirmeye eylemlere haklarını alıncaya kadar devam etmeye kararlı olduklarını belirttiler.

SpotHaber

Cevap Yaz