En Hızlı Büyüyen Online İşler

07 Aralık 2012 Kategori : Teknoloji-Net Okunma: 312
VN:F [1.9.22_1171]
Oy Verin
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Freelancer.com, üç aylık raporunda en hızlı büyüyen 50 online işi vurgulamak için 4,3 milyonu aşkın kullanıcıdan veri toplandı. Bu çeyreğin En Hızlı 50 raporu, üçüncü çeyrekte yayınlanan 230 bin 614 iş ilanının analizini içeriyor ve online iş trendlerine ilişkin en kapsamlı anlayışı sunuyor.

Araştırma sonuçlarıyla ilgili bilgi veren Freelancer.com İcra Başkanı Matt Barrie, “Bu rapor, Mary Meeker’ın yazılım ve internet ile her şeyin yeniden hayal edilmesini deneyimliyoruz tezini yansıtıyor. Düşünebileceğimiz her endüstri, bir yazılım işine dönüyor ve artık neredeyse her iş işlevi buluttaki yazılım araçları kullanılarak yerine getiriliyor. Bu online iş raporu, söz konusu dönüşümün mevcut liderlerinin ve geri kalanlarının izini sürüyor” dedi.

Araştırmanın sonuçlarına gçre Android işleri yükselişe geçiyor; İnteraktif web uçmaya devam ediyor; piyasa değişiklikler ve bir görünüm değişimini duyururken, eBay işleri geri dönüyor, Facebook işleri güven tazeliyor, kağıtsız ofise geçiş ise büyük bir çıkış yapıyor. İnternette Pazarlama Google paniğinin sonucu olarak yeniden yükselişe geçiyor.

2012’NİN 3. ÇEYREĞİNİN EN ÖNEMLİ TRENDLERİ

İnteraktif web, en hızlı trendlerde uçmaya devam ediyor: HTML işleri, bu çeyrekte işletmeler ve girişimciler sabit ve mobil müşterileri arasındaki boşluğu doldurmaya çalışırken yüzde 44 düzeyinde bir büyüme sergilemiş (3 bin 83 iş); interaktif web uygulamalarının tercih edilen javascript kitaplığı olan jQuery yüzde 32 yükseldi. PHP işleri, Zend’in kurucu ortağı Andi Gutmans Web’in lingua francası için artan mobil işlevsellik vaat ederken, bu çeyrekte 35 bin 61 işle büyük bir atılım yaptı. CSS ve MySQL de benzer şekilde, sırasıyla yüzde 19 ve yüzde 18 düzeyinde güçlü bir büyüme sergiledi.

Tatil sezonuna girerken ve eBay’in yeni bir site tasarımının önizlemesini ve bir dizi değişikliği duyurmasının ardından, tüketici güveninin artmasıyla, eBay işlerine yönelik talep yüzde 41 düzeyinde artış kaydetti. Tasarım değişikliklerinin amacı, e-ticaret sitesini sosyal ve mobil çağa taşımak olarak açıklandı.

KAĞITSIZ OFİSE GEÇİŞ BÜYÜK BİR ÇIKIŞ YAPIYOR

Araştırmada, el yazılarını bilgisayar ortamına geçirme ve kağıt üzerindeki belgeleri elektroniğe dönüştürme işleri bu çeyrekte yüzde 145 ile büyük bir yükseliş gösterdi. İnternette Pazarlama Google paniğinin sonucu olarak yeniden yükselişe geçiyor. Google’dan Panda ve Penguin güncellemelerinin heyecanı, online pazarlama endüstrisini 2. çeyrekte karmaşaya sürüklemiş ve arama motoru optimizasyonuyla ilgili geniş bir dizi kategoride ani düşüşlerle sonuçlandı.

iha

0 Yorum yapılmış

Sponsor

Rastgele Yazılar

Sponsor

Sponsor

Daha fazla Teknoloji-Net
İnternetten Maç İzleme

İnternetten maç izlemek istediğimizde karşımıza çıkan sorun...

.Com Dönemi Bitiyor!

İnternet adreslerinde kullanılan .com, .net gibi uzantıların...

Bilgisayarınıza Bedava “Check Up” Yapın

Bu yazımda sizlere internet üzerinden hiçbir yazılım,program...

10 Yılda İnternet

İnternet dünyasında 2002 ile 2012 yılları arasında Meydana...

Kapat