Tweet

Eti Çürüyor,Organları Kopuyor!

27 Eylül 2013 Kategori : Dünya, Haber - Makale Okunma: 222
VN:F [1.9.22_1171]
Oy Verin
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Uyuşturucuya başlama yaşının 9’a düştüğü Rusya’dan dünyaya yayılan bir çeşit ev yapımı uyuşturucunun sebep olduğu ürkütücü sonuçlar, bilim insanlarını dehşete düşürdü.

eroin hastalığı

Amerika’nın Arizona kıyılarında iki vakanın su yüzüne çıkmasıyla gündeme bomba gibi düşen yeni nesil uyuşturucunun etkileri, görenleri dehşete düşürecek nitelikte.

Eroinden 3 kat daha ucuza imal edilebilmesi sebebiyle, kolay edinilebilen gaz, tiner gibi uçucu maddelerin kaynatılmasıyla elde edilen ve damardan enjeksiyonla ilk uygulamada bağımlılık yapan bu ev yapımı uyuşturucu, dokularda kangren, çürüme, organ kaybı, saç ve diş kaybı, mental bozukluklar gibi ölümcül etkilere sahip.

Uzmanlar, kas dokusunu içten dışa doğru çürüten ve son safhada kangren, etlerde dökülme gibi etkileri olan bu korkunç uyuşturucunun, Amerika’da da yaygınlaşmasından endişe ediyor.

Rusya’da 2.5 milyon kişinin bağımlısı olduğu ve ortalama yaşam süresini kullanıma başladıktan sonra 2.5 – 3 yıla kadar düşüren bu uyuşturucu, ilk kullanımdan sonra kısa zaman içinde cilt renginin yeşile dönmesine ve kangrene sebep oluyor. Kan damarlarındaki patlama yüzünden organlarını kaybeden bağımlıların çoğu beyin hasarı ve konuşma bozukluğu gibi etkilerden muzdarip.

Rusya’da gençler arasında kullanımı virüs gibi yayılan bu uyuşturucu dünyaya, 2002 yılında Sibirya ve Rusya’nın kuzey bölgesinden yayılmaya başladı ve kısa sürede kullanımı katlanarak arttı.

Sadece 2011 yılında, Rusya Federal Uyuşturucu Kontrol Servisi 65 milyon doz uyuşturucuya el koydu.

→Taraftar Gruplarına Operasyon!

→Dosyaları İnternetten Premium Olarak İndirin!

Blogdan Facebook Sayfasını Beğen!

Blogdan Twitter Sayfasını Takip Et!

0 Yorum yapılmış

Sponsor

Rastgele Yazılar

Sponsor

Sponsor

Daha fazla Dünya, Haber - Makale
3 Büyük Taraftar Grubuna Operasyon!

İstanbul'da üç büyük kulübün taraftar gruplarına yönelik...

Ubuntu Touch Geliyor

En popüler Linux dağıtımı kabul edilen Ubuntu'nun...

Çin’in Asker Sayısı

ÇİN İLK KEZ ASKER SAYISINI AÇIKLADI!! Çin,...

Ünlü İsimlere Gözaltı!

Aralarında Engin Altan Düzyatan, Nehir Erdoğan, İlker...

Kapat