Fatih Projesi


FATİH PROJESİ*

Milli Eğitim Bakanlığımız,bilgi ve iletişim teknolojilerinin eğitim sürecinin temel araçlarından biri olması ve öğrencilerin,öğretmenlerin bu teknolojileri etkin kullanabilmesini gerçekleştirebilmek için yıllardır çok yoğun bir çaba harcamaktadır.

 Bugün okullarımızın tamamına yakını “bilgi teknolojileri” sınıfına sahiptir.Bilgi teknolojileri sınıfları eğitim sistemine çok büyük katkılar yapmıştır;işte bu noktada Milli Eğitim Bakanlığımız,ülkemizi “bilgi toplumu” olma yolunda şaha kaldıracak yeni bir yaklaşım getirmek için çalışmalara başlamıştır.Bu yaklaşım;her dersliği bilişim teknolojileri ile donatmayı ve bilgi teknolojileri destekli eğitimin sınıf ortamında yüz yüze eğitimle birlikte kullanılmasını amaçlamaktadır.

İşte fırsatları artırma,teknolojiyi iyileştirme hareketi yani Fatih Projesi bu amacı gerçekleştirmek için geliştirildi.Fatih projesi eğitim ve öğretimin niteliğini artırmak ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla bilgi teknolojileri araçlarının öğrenme ve öğretme sürecinde etkin kullanılması için yola çıkıyor.

Fatih projesi,”E Dönüşüm Türkiye Projesi” kapsamında 2013 yılı sonuna kadar okul öncesi,ilk öğretim ve orta öğretimdeki bütün derslikleri bilgi teknolojileri araçlarıyla donatarak bilgi teknolojisi destekli eğitimi tüm yurda ve tüm dersliklere yaymayı amaçlamaktadır.

 Fatih projesi “Ulaştırma Bakanlığı” ile yapılacak iş birliği protokolü kapsamında gerçekleştirilecektir.

 Dipnotlar:

 1.)E-Dönüşüm Türkiye Projesi Hakkında Bilgi için Tıklayın.

*Bu yazı Milli Eğitim Bakanlığı‘nın sitesindeki tanıtım videosu ışığında oluşturulmuştur.

Fatih Projesi ile Benzer Yazılar:

7 Şubat 2012 Saat : 11:26
  Genel

Fatih Projesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.