Tüm Kategoriler

E-Mail Adresinizi Yazınız ve Onaylayınız...

Sayac

2013′te Google’de En Çok Aranan Kelimeler

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı 2013 Zeitgeist listesini açıkladı. Türkiye’de farklı kategorilerden oluşan trend listelerinde kişilerde Nil Erkoçlar, dizilerde Güneşi Beklerken, şarkılarda da “Yatcaz Kalkcaz” (Gülşen) ilk sıralarda yer aldı. Türkiye’de en çok aranan sözcükler ise sırasıyla “eokul”, “ösym” ve “altın fiyatları” oldu.

18 Aralık 2013 Çarşamba

Türkiye’de En Çok Kullanılan İsimler

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Nüfus İstatistikleri Daire Başkanlığı, 81 ilde ailelerin çocuklarına verdiği ilk 5 ismi açıkladı. İstatistiklere göre en çok kullanılan kadın isimleri arasında Fatma, Ayşe, Zeynep, Hatice ve Emine, erkeklerde ise Mehmet, Mustafa, Ahmet, Ali ve Hasan yer aldı.

16 Aralık 2013 Pazartesi

Yeni Burs ve Kredi Miktarları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kepez’de açılış töreninde konuştu: “Lisans öğrencileri için aylık 280 lira olan Kredi Yurtlar Kurumu kredi ya da burs miktarını 300 liraya yükseltiyoruz.

16 Aralık 2013 Pazartesi

Kağıt Nasıl Üretilir ?

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan kağıt yassılaştırılmış ve birbirine geçmiş bitki liflerinden (fiber) oluşur. Bunun için genel olarak tahta ya da pamuk kullanılır. Kağıt yapımı, bir bitkiyi liflerine indirgeme ve onları aynı hizaya getirdikten sonra yapıştırıcı, pigment ve mineral dolgularla kaplamayı içerir. Kağıdın yapılışını aşama aşama inceleyelim:

16 Aralık 2013 Pazartesi

Dizimag Kapatıldı!

Dizimag sitesi artık ebedi olarak bitti. Warner Bros’un avukatları Dizimag’in sahibinin evini basıp tüm cihazlara el koydular. Darphane gibi para basan dizi izleme sitesinin fişi çekilirken sahibine hapis yolu göründü. Türkiye’nin en büyük online dizi izleme sitelerinden olan Dizimag, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına son verilerek mahkeme kararıyla erişime kapatılmıştı.

15 Aralık 2013 Pazar

Herhangi Bir Siyasi Partiye Üye misiniz? Öğrenin!

Eğer siyasi bir parti üyesiyseniz sorgulama yapmak için belirttiğimiz linki kullanarak bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Seçimlere sayılı günler kala, siyasi partiler in çalışmaları da yoğunlaşıyor. Türkiye’de 70′in üzerinde siyasi parti faaliyet gösteriyor ve bu süreçte partiler üyelik çalışmalarına da yoğunluk veriyor. Siz de farkında olmadan herhangi bir siyasi partinin üyesi olabilirsiniz.

10 Aralık 2013 Salı

Bitstrips Modası

Kullanıcıların kendi karikatürlerini yaratmalarına olanak veren Bitstrips aslında basit bir telefon uygulaması.Android ve iOS platformlarında kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan uygulama ile kullanıcılar sanal profil fotoğrafı oluşturabiliyorlar.

05 Aralık 2013 Perşembe

Winamp Tarihe Karışıyor

Birkaç sene öncenin en popüler MP3 çalıcılarından, ben dahil bazılarımızın hala kullandığı Winamp, 20 Aralık 2013 itibariyle kapanıyor. Bu tarihten sonra Winamp’ı resmi web sitesinden indirmek ve onun web hizmetlerinden yararlanmak ise mümkün olmayacak.

05 Aralık 2013 Perşembe

Turgut Özakman Hayatını Kaybetti!

Turgut Özakman hayatını kaybetti. Türkiye kültür sanat alanında dün kaybettiği Tuncel Kurtiz’in ölüm şokunu henüz üzerinden atamamışken, şimdi de son dönemde Şu Çılgın Türkler kitabıyla ün kazanmış olan Turgut Özakman’ın ölümüyle sarsıldı. Peki, Turgut Özakman neden öldü?

28 Eylül 2013 Cumartesi

Tuncel Kurtiz Vefat Etti!

Usta sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz, 77 yaşında vefat etti.

27 Eylül 2013 Cuma

Eti Çürüyor,Organları Kopuyor!

Uyuşturucuya başlama yaşının 9’a düştüğü Rusya’dan dünyaya yayılan bir çeşit ev yapımı uyuşturucunun sebep olduğu ürkütücü sonuçlar, bilim insanlarını dehşete düşürdü.

27 Eylül 2013 Cuma

Ubuntu Touch Geliyor

22 Eylül 2013 Pazar
BLOGDAN @ 2013
iPortal Kodlayan: Özer Gül