Tüm Kategoriler

E-Mail Adresinizi Yazınız ve Onaylayınız...

Sayac

Eti Çürüyor,Organları Kopuyor!

Uyuşturucuya başlama yaşının 9’a düştüğü Rusya’dan dünyaya yayılan bir çeşit ev yapımı uyuşturucunun sebep olduğu ürkütücü sonuçlar, bilim insanlarını dehşete düşürdü.

27 Eylül 2013 Cuma

Çin’in Asker Sayısı

ÇİN İLK KEZ ASKER SAYISINI AÇIKLADI!! Çin, kara, deniz ve hava kuvvetlerinde bir milyondan fazla askerin görev yaptığını açıklayarak, bu alanda ilk kez sayı verdi: 1 milyon 483 bin.

22 Eylül 2013 Pazar

Dünya’nın En Etkili İsimleri Arasında 9 Türk

ABD’de yayımlanan Foreign Policy dergisi, hazırladığı “dünyanın en etkili 500 kişisi” listesine Türkiye’den, aralarında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu 9 ismi dahil etti. Dergi, başka kurum ve yayın organlarınca hazırlanan benzer listelerden de yararlanarak derlediği dünyadaki en etkili 500 kişiyi, “Güç Haritası” başlığı altında listeledi. Listede, politikadan finans dünyasına, medya […]

01 Mayıs 2013 Çarşamba

Dünyanın En Pahalı Filmleri

10 Nisan 2013 Çarşamba

Dünya’nın En Hafif Malzemesi

Çin’in Hangzhou eyaletindeki Zhejiang Üniversitesi’nde görevli araştırmacılar, kütlesi santimetre küp başına 0.16 miligram olan bir madde geliştirdi. Yani maddenin kütlesi havanın kütlesinin yaklaşık 6′da 1′i kadar. Ayrıca yetkililer grafen aerojel maddesinin petrol sızıntılarıyla mücadele amaçlı kullanılacağını ve çığır açabileceğini bildirdiler.

31 Mart 2013 Pazar

Picasso’nun Metresi…

ABD’li yatırımcı, Pablo Picasso’nun “Rüya” (Le Rêve) adlı tablosunu 155 milyon dolara satın alarak rekora imza attı. ABD’li yatırım fonu yöneticisi Steven A. Cohen, Pablo Picasso’nun “Rüya” (Le Rêve) adlı tablosunu 155 milyon dolara (282 milyon TL) satın alarak rekor kırdı. Özel satış ile yeni sahibine ulaşan tablo, 1973′te ölen İspanyol ressamın “en pahalıya satılan […]

31 Mart 2013 Pazar

Pembe Göl

Senegal’in kuzeybatısında bulunan pembe göl, görenleri hayrete düşürüyor.Gerçek adı Retba olan, içerisinde bulunan bir siyano bakterilerden dolayı pembe rengine bürünen gölde, bakteri dışında hiçbir canlı yaşamıyor.

10 Mart 2013 Pazar

Hugo Chavez Hayatını Kaybetti

Küba’daki kanser tedavisinin ardından 18 Şubat’ta ülkesine dönen Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez hayatını kaybetti.

06 Mart 2013 Çarşamba

Katil israil’in Yobaz Askeri !

İsrailli bir keskin nişancı, tüfeğinin dürbününde Filistinli bir çocuğu hedeflediği bu fotoğrafı, bir sosyal paylaşım sitesinde yayımladı. Bütün dünyadan fotoğrafa tepki yağmasının ardından, İsrail ordusu soruşturma başlattı.

19 Şubat 2013 Salı

“Nestle” At Eti Skandalı !

Avrupa “at eti skandalı”nı tartışmaya devam ederken, Nestle’nin hazır yemek kategorisindeki 2 ürününden at eti çıktı.

19 Şubat 2013 Salı

Bugün Dünya’da Bir İlk Yaşanacak

Tüm dünya, Maya takvimine göre yeryüzünün 21 Aralık’ta yok olacağı ile ilgili iddialarını henüz üzerinden atabilmişken devasa bir asteroit, bugünDünya’nın yakınından geçecek.

15 Şubat 2013 Cuma

İzmir Dünyada Yaşanabilecek 6. Kent Seçildi

Listede ki çoğu büyük metropolü geride bırakarak kendine 6. sırada yer bulan İzmir, özellikle baskıdan uzak, ucuz yaşam koşulları ve özgürlük konularında, araştırmayı yapan uzmanlardan tam puan almayı başardı.

04 Şubat 2013 Pazartesi

Türk Dünyası Ortak Ordusu Resmen Kuruldu

Türkiye’nin da aralarında bulunduğu 4 ülkenin katılımıyla Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilatı kuruldu. Jandarma Genel Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan’ın katılımlarıyla TAKM’nin 25 Ocak’ta Bakü’de, kurularak faaliyetlerine başladığı bildirildi.

29 Ocak 2013 Salı
BLOGDAN @ 2013
iPortal Kodlayan: Özer Gül