Tüm Kategoriler

E-Mail Adresinizi Yazınız ve Onaylayınız...

Sayac

850 Milyona Sattı 1 Milyona Geri Aldı!

2008 yılında kurduğu site Bebo’yu 850 Milyon Dolar’a ABD’li AOL şirketine satan girişimci Michael Birch, siteyi 1 Milyon Dolara geri aldı. Michael Birch, 2005 yılında eşi Xochi ile birlikte kurduğu ve kısa sürede oldukça yüksek kullanıcı sayısına ulaştırmayı başardığı sosyal paylaşım sitesi Bebo’yu, 2008′e gelindiğinde 850 milyon dolara internet sektörünün en önemli oyuncularından olan ABD’li […]

03 Temmuz 2013 Çarşamba

13 Sayısının Uğursuzluğu

13 neden uğursuzdur? Hz. İsa’nın son yemeğine katılan 13. kişi kendisini ele verdiği için sayı da uğursuz olarak kabul edilir. İnternette birçok farklı sitede 13 “rakamının” uğursuzluğuyla ilgili yazılar yazılıyor olsa da en baştan belirtilmesinde yarar var ki, 13 bir rakam değil sayıdır. Günümüzde 13 sayısının bilhassa Hıristiyan alemi için uğursuz olduğu ve Hz. İsa’nın […]

02 Haziran 2013 Pazar

En Deli 11 Hükümdar

Portekiz Kraliçesi 1. Maria: Protekiz Kraliçesi Maria’nın oldum olası tuhaf davranışlar sergilediği biliniyordu ancak 1786 yılında kocasının ölümüyle akıl sağlığını oldukça yitirdi. Üstüne üstük en büyük oğlu ve tek kızı da kocası ile aynı kaderi paylaşınca Maria’nın davranışları delilikte en üst seviyelere ulaştı. Fanatik bir dincinin durumu fırsat bilip kraliçeyi cehenneme gideceğine inandırması da deliliğine tuz […]

14 Mayıs 2013 Salı

Ev Yapımı Fotoğraf Makinesi

Evde yaptığı fotoğraf makinesi ile haberlere konu olan Dash şimdiden çok sayıda sipariş aldı bile…  Galler’de yaşayan 25 yaşındaki öğrenci Greg Dash‘ın, eski fotoğraf makinesi parçalarını birleştirerek yaptığı fotoğraf makinesi kısa sürede meraklıların ilgisini çekti.

07 Nisan 2013 Pazar

Dünya’nın En Hafif Malzemesi

Çin’in Hangzhou eyaletindeki Zhejiang Üniversitesi’nde görevli araştırmacılar, kütlesi santimetre küp başına 0.16 miligram olan bir madde geliştirdi. Yani maddenin kütlesi havanın kütlesinin yaklaşık 6′da 1′i kadar. Ayrıca yetkililer grafen aerojel maddesinin petrol sızıntılarıyla mücadele amaçlı kullanılacağını ve çığır açabileceğini bildirdiler.

31 Mart 2013 Pazar

Pembe Göl

Senegal’in kuzeybatısında bulunan pembe göl, görenleri hayrete düşürüyor.Gerçek adı Retba olan, içerisinde bulunan bir siyano bakterilerden dolayı pembe rengine bürünen gölde, bakteri dışında hiçbir canlı yaşamıyor.

10 Mart 2013 Pazar

Sakızdaki Gizli Gerçek

Sakız çiğnemek, uzun süre odaklanmaya yardımcı oluyor.

10 Mart 2013 Pazar

Dünyada Yaşanan Garip Olaylar

1.5 MİLYON YILLIK AYAK Kenya’da bulunan 1.5 milyon yıllık ayak izleri, insanların çok uzun yıllar önce de anatomik olarak bugünkü ile aynı ayaklar üzerinde yürüdüğünü gösterdi. İngiltere’deki Bournemouth Üniversitesinden Matthew Bennett, Kenya’nın kuzeyindeki Ileret bölgesi yakınında 2 tortul tabakasında bulunan 1.5 milyon yıllık ayak izlerinin, modern insanınkiyle temel olarak aynı anatomiye sahip olduğunun en eski […]

31 Ocak 2013 Perşembe

İlginç Röntgenler

23 Ocak 2013 Çarşamba

Microsoft’un 9 Yaşındaki Dahisi

Microsoft, Windows 8 için farklı farklı reklam kampanyaları yapmış ve her seferinde sistemin ne kadar rahat kullanıldığını ön plana çıkarmaya çalışmıştı. İşte bunlardan bir tanesi de küçük yaştaki bir çocuğun bile Windows 8′i kolaylıkla kullanabildiğini gösteren ilginç videoydu.

18 Ocak 2013 Cuma

Geleceğin Uçakları Nasıl Olacak?

Uçaklar çok daha dik açılarla inip kalkacak, Uçakların kalkışında tekerlekli, kayganlaştırılmış pistler kullanılabilecek.Airbus’ın yaptığı endüstri tahminlerine göre gelecekte uçaklar çok daha dik açılarla inip kalkacak.Airbus 2050′de havacılığın nasıl olacağına dair tahminler içeren Smarter Skies adlı bir araştırma yayımladı.

15 Ocak 2013 Salı

Hava Akımı ile Yağmur Geçirmeyen Şemsiye

  Sadece saptan oluşan bu şemsiyenin sizi yağmurdan koruyacak bir üst kısmı yok. Yani bildiğimiz şemsiyelerdeki gibi sizi yağmurdan koruyacak bir bölüme sahip değil.

15 Ocak 2013 Salı

2012′nin Mikroskopla Çekilen En İyi 10 Fotoğrafı

Nikon yaklaşık 40 yıldır “Mikroskopla Çekilen Yılın En İyi Fotoğrafları” yarışması düzenliyor. Her yıl, teknolojinin de gelişmesi ile, yarışmaya katılan fotoğraflar daha inanılmaz bir hal alıyor. Özellikle inanılmaz renkler, ve mikroskopik seviyedeki canlılık insanı hayretler içerisinde bırakıyor. İşte bu yıl, yaklaşık 2000 fotoğraf arasından seçilen en iyi fotoğraflar.

15 Ocak 2013 Salı
BLOGDAN @ 2013
iPortal Kodlayan: Özer Gül