Tüm Kategoriler

E-Mail Adresinizi Yazınız ve Onaylayınız...

Sayac

Bitstrips Modası

Kullanıcıların kendi karikatürlerini yaratmalarına olanak veren Bitstrips aslında basit bir telefon uygulaması.Android ve iOS platformlarında kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan uygulama ile kullanıcılar sanal profil fotoğrafı oluşturabiliyorlar.

05 Aralık 2013 Perşembe

Vatikan’da 20 Kişinin Facebook Hesabı Var!

Dünyanın en yaygın sosyal paylaşım sitelerinden facebook’un Türkiye’deki kullanıcı sayısı 31 milyonu aştı. Nüfusunun yüzde 40′ından fazlası facebook kullanıcısı olan Türkiye, dünya genelinde altıncı sırada yer alırken Avrupa’da ise zirveyi kimseye bırakmadı.

05 Mayıs 2013 Pazar

Facebook Kullanıcı Sayısı Azalıyor

1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısı olan sosyal medya devi tarafından satın alınan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, daha çok gençler tarafında tercih ediliyor.

29 Nisan 2013 Pazartesi

Twitter Music Geliyor

18 Mart 2013 Pazartesi

Beğen Butonuna Dava

Kullanıcılarına ait bilgileri üçüncü partilerle paylaştığı gerekçesiyle geçmişte başı çokça ağrıyan, Mayıs 2012’deki halka arzın ardından bazı yatırımcılarıyla davalık olan Facebook, yeniden mahkemeye çıkıyor.

15 Şubat 2013 Cuma

Facebook’ta Poker Tuzağı

Bir poker ajanı, 16 bin Facebook kullanıcısının bilgilerini çaldı.Antivirüs yazılımı üreticisi ESET, Facebook üzerinden poker oynayan kişilerin giriş bilgilerini çalan bir truva atını tespit etti. “Poker Agent-Poker Ajanı“ adı verilen truva atı ile 16 bin kişinin Facebook hesaplarına erişildiğini bildiren şirket, bu amaca ulaşmak için 800 virüslü bilgisayardan oluşan geniş bir botnet ağı oluşturulduğunu tespit […]

06 Şubat 2013 Çarşamba

Twitter’e Siber Saldırı !

Sosyal paylaşım sitesi Twitter siber saldırıya uğradı. 250 bin kullanıcının hesabı çalınmış olabilir. Sosyal paylaşım sitesi Twitter, siber saldırıya uğradığını ve 250 bin kullanıcının bilgisinin “hacker”lar tarafından ele geçirilmiş olabileceğini bildirdi.

03 Şubat 2013 Pazar

Facebook’ta İş Bulma İmkânı

30 Ocak 2013 Çarşamba

Facebook Twitter’in Vine Uygulamasını Engelledi !

Bildiğiniz üzere Instagram’ın aylar önce Facebook bünyesine katılması web dünyasında büyük yankı uyandırmış ve bu alımın ardından Twitter kendi bünyesinde Instagram’ı devre dışı bırakmıştı. Facebook da bir süre önce Twitter’ın Instagram ile ilgili hamlesine karşılık vererek Twitter’ın yeni satın aldığı Vine isimli video uygulamasını engelledi.

26 Ocak 2013 Cumartesi

Twitter’in Yeni Uygulaması Vine

Twitter CEO’su Dick Costolo’nun Tweeti ile ortaya çıkan Twitter’ın yeni uygulaması Vine resmi olarak duyuruldu.

26 Ocak 2013 Cumartesi

Facebook Messenger’a Ücretsiz Telefon Görüşmesi Geliyor

The Verge‘ün haberine göre Facebook’un ileride tüm dünyaya ücretsiz telefon görüşmesi sunma planı beklenenden daha hızlı ilerliyor. Zira bu yeni servisin testini yapmak üzere öncelikle Kanada’yı tercih eden Facebook, aradan geçen iki haftalık sürenin ardından sesli görüşme özelliğini ABD’deki kullanıcılara da sundu.

17 Ocak 2013 Perşembe
BLOGDAN @ 2013
iPortal Kodlayan: Özer Gül