Tüm Kategoriler

E-Mail Adresinizi Yazınız ve Onaylayınız...

Sayac

2013′te Google’de En Çok Aranan Kelimeler

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı 2013 Zeitgeist listesini açıkladı. Türkiye’de farklı kategorilerden oluşan trend listelerinde kişilerde Nil Erkoçlar, dizilerde Güneşi Beklerken, şarkılarda da “Yatcaz Kalkcaz” (Gülşen) ilk sıralarda yer aldı. Türkiye’de en çok aranan sözcükler ise sırasıyla “eokul”, “ösym” ve “altın fiyatları” oldu.

18 Aralık 2013 Çarşamba

Bitstrips Modası

Kullanıcıların kendi karikatürlerini yaratmalarına olanak veren Bitstrips aslında basit bir telefon uygulaması.Android ve iOS platformlarında kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan uygulama ile kullanıcılar sanal profil fotoğrafı oluşturabiliyorlar.

05 Aralık 2013 Perşembe

Winamp Tarihe Karışıyor

Birkaç sene öncenin en popüler MP3 çalıcılarından, ben dahil bazılarımızın hala kullandığı Winamp, 20 Aralık 2013 itibariyle kapanıyor. Bu tarihten sonra Winamp’ı resmi web sitesinden indirmek ve onun web hizmetlerinden yararlanmak ise mümkün olmayacak.

05 Aralık 2013 Perşembe

Ubuntu Touch Geliyor

22 Eylül 2013 Pazar

Apple 16GB’lık iPod Touch’u Tanıttı

Apple, hiç de beklenmeyen bir duyuru yaptı ve 16GB’lık iPod touch’ı tanıttı, duyurmakla da kalmadı yeni ürününü mağazalarında satışa sundu bile. Yeni iPod touch, “yeni nesil” bir cihaz olmaktan ziyade, önceki modellerin kırpılmış bir modeli durumunda.

01 Haziran 2013 Cumartesi

Sim Kartla Sağlık Takibi

Avea ve Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri sağlıkta büyük bir işbirliğine imza attı. “Sağlık Takipçim” adıyla devreye giren proje kronik hastalığı olanların sürekli takibini ve danışmanlık hizmetini içeriyor. Proje kapsamında özellikle tansiyon, diyabet veya obeziteyle mücadele edenlerin sağlık değerlerini 7/24 kontrol altında tutmak mümkün olacak. Eczacıbaşı Sağlık Grubu Başkanı Sedat Birol, “Türkiye’de 22 milyon erişkin bir veya […]

01 Mayıs 2013 Çarşamba

Intel’den Uzun Pil Süresi Geliyor…

Intel’den akıl almaz bir pil süresi geliyor!Intel’in yeni işlemcisi, en güçlü tabletlerde bile akıl almaz bir pil süresi görmemizi sağlayacak!

30 Nisan 2013 Salı

MSN’in Son Günleri

13 yıllık mazisi olan MSN artık çöpe gidiyor. Onun yerine Skype devreye giriyor… Microsoft’un 13 yıllık geçmişi olan anlık mesajlaşma uygulaması Windows Live Messenger’ın kapanış tarihi belli oldu.

01 Nisan 2013 Pazartesi

Fotoğraf Makinesi Alma Kılavuzu

Smart diye tabir ettiğimiz basit ve ev tipi kullanım için üretilmiş basit makinalardır. Smart bir fotograf makinası almak istiyor ancak teknik özelliklerinden fazla anlamam nelere dikkat etmem gerekir diye düşünüyorsanız bu makaleyi okumanız faydalı olacaktır. Profesyonel fotograf makinaları profesyonel çekimler için üretildikleri için özellikleri fazla ve detaylıdır o yüzden bu konuda bilginiz yoksa bir profesyonelden […]

31 Mart 2013 Pazar

Google Glass

Google‘ın uzun süredir üzerinde çalıştığı adını Google Glass ismini verdigi bir teknoloji Google Glass teknoloji’yi her an gözlerinin önünde taşımasını sağlayan akıllı gözlük teknolojisi. Geçtigimiz haziran ayında Sergey Brin Google Glass tanıtımını yapmıştı. Hatırlayacağınız gibi Cumhur başkanımız Abdullah Gül Amerika’da silikon vadisi ziyaretin’de Google Glass‘ı ilk deneyen kişilerden olmuştu.

19 Mart 2013 Salı

Beğen Butonuna Dava

Kullanıcılarına ait bilgileri üçüncü partilerle paylaştığı gerekçesiyle geçmişte başı çokça ağrıyan, Mayıs 2012’deki halka arzın ardından bazı yatırımcılarıyla davalık olan Facebook, yeniden mahkemeye çıkıyor.

15 Şubat 2013 Cuma

İnternet Koptu!

Windows xp kullanan milyonlarca bilgisayarın interneti kesildi.

06 Şubat 2013 Çarşamba

iPhone 5 Yurt Dışında Ne Kadar ?

iPhone 5′i yurtdışındaki Apple Store’lardan alacaklar için işte fiyatlar! Yurtdışından iPhone 5 getirmek isteyenler için fiyat listesini araştırdık. Bu fiyatlar üzerinden yurtdışından yolcu yanında telefon getirenler için 100 TL harç ödenmekte. IBM kayıt işleminin yapılması için de pasaporta kaydettirilmesi gerekmekte. Bu fiyatlar üzerinden 110 Euro’ya kadar vergi iadesi alınabiliyor.

03 Şubat 2013 Pazar
BLOGDAN @ 2013
iPortal Kodlayan: Özer Gül