Intel’den Uzun Pil Süresi Geliyor…

30 Nisan 2013 Kategori : Haber - Makale, Teknoloji-Net Okunma: 136
VN:F [1.9.22_1171]
Oy Verin
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

northcapeIntel’den akıl almaz bir pil süresi geliyor!Intel’in yeni işlemcisi, en güçlü tabletlerde bile akıl almaz bir pil süresi görmemizi sağlayacak!

Intel‘in geliştirmekte olduğu yeni mikro işlemci mimarisi Haswell’e dayanarak tasarladığı ve tablet üreticilerine model olmasını umduğu referans tablet-diz üstü melezi North Cape, 10 saate yakın pil ömrü sunacak: Bu, daha önce sadece kısıtlı işlem gücüne sahip alt seviye tabletlerin ulaşabildiği bir seviye.

North Cape, şu an sadece düşük güç tüketimi yapan ARM ve Atom temelli tabletlerin ulaşabildiği kullanım süreleri sunacak. Bilgisayarda ayrıca daha önce hiç kullanılmamış olan bir kilit mekanizması bulunuyor. Bu yeni mekanizma sayesinde ekranı tek elle klavyeden ayırmak ya da birleştirmek mümkün olacak. Şu an kullanılmakta olan kilit mekanizmalarında ekranı ayırmak için biraz uğraşmak gerekiyor.

Haswell mimarisine dayanan bilgisayarlar ne zaman piyasaya çıkacak, henüz belli değil. Eğer internette dolaşan söylentiler doğruysa bazı üreticiler işlemcileri teslim almaya başladı bile. Başka bazı iddialara göreyse ilk modeller Haziran ayında piyasada olacak.

Veteknoloji.com

0 Yorum yapılmış

Sponsor

Rastgele Yazılar

Sponsor

Sponsor

Daha fazla Haber - Makale, Teknoloji-Net
Facebook Kullanıcı Sayısı Azalıyor

1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısı olan sosyal...

Fenerbahçe – Benfica Maçı Ne Zaman, Hangi Kanalda?

UEFA Avrupa Ligi'nde gözünü kupaya diken Fenerbahçe,...

YÖK’ten Sanal Sınıflarda İngilizce Eğitimi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yükseköğretim öğrencilerine sanal sınıflarda...

Hangi dizi ne zaman bitecek?

Muhteşem Yüzyıl:Üç sezondur ekrana gelen hem çok izlenen hem...

Kapat