Jean Christophe Grange E-Kitapları(Reklamlara Tıklayarak Bize Yardımcı Olabilirsiniz)

KURTLAR İMPARATORLUĞU

“Kurtlar İmparatorluğu”nda Fransa ile Türkiye arasında gerilimli bir hat kuruluyor. Jean-Christophe Grangé, her zamanki gibi etkileyici bir atmosfer yaratıyor, kahramanlarına inandırıcı roller biçiyor ve okuyucuyu soluksuz bırakacak bir serüvene tanık ediyor. Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis’deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi… Okuyucu kendini böyle gerilimli bir dünyanın içinde buluyor. Heyecan dozu son sayfaya kadar hiç düşmeyen bir roman.

ALINTI

LEYLEKLERİN UÇUŞU

“Leyleklerin Uçuşu”nda yazar Avrupa’dan Orta Afrika’ya kadar her yıl düzenli olarak göç eden leyleklerin bu özelliğinden yararlanan uluslararası bir şebekenin faaliyetlerini anlatıyor
“Leyleklerin Uçuşu”nda okuyucu adrenalin hapı yutmuş gibi kitabın ilk sayfalarda tutulduğu heyecan fırtınasından sonuna kadar kurtulamıyor Grangé’nin korku labirentinin bir yanında dünyanın en sıkı denetlenen elmas madenlerinden yapılan kaçakçılık diğer yanında da kalpleri çalınmış cesetler duruyor.

ALINTI

TAŞ MECLİSİ

Drane Thiberge, romanın kahramanıdır. Gençliği iç buhranlarla geçmiş, kendisini bireyci toplumun dışına itmiş bir kişilik, 20’li yaşlarına kadar uzak doğu sporlarıyla uğraşıp başarılar elde etmiş ve kendisine savunma silahı sağladığı inancına sahip olduktan sonra etrolog olarak bilme yönelmiştir.

Otuzlu yaşlara dayandığında çocuk arzusuyla evlat edinme yolu seçerek Fayland’ ta yetimhaneden evlat edinerek ülkesi Fransa’ya döner. Evlat edindikten sonra içinden çıkılmaz, peşi sıra olayların içinde bulur kendini, bir trafik kazasından sonra oğlu yoğun bakıma alınır ve komada kalır. Umutların tükendiği anda, oğluna yardımcı olacağını söyleyen akapunktur uzmanı Alman doktor ortaya çıkar ve iyileşme safhası başlar. Fakat Alman doktor aynı gün öldürülmüştür.

Drane kendini ilginç bağlantıların ortasında bulur. Oğlunun nesli tükenmiş Tsevenlere mensup bir şaman gözcüsü olduğunu bulur. Cinayetle, oğlunun yaşama dönüşü arasındaki bağlantının nedenlerini araştırırken, kazanın telepatiyle gerçekleştirildiği bulgusuna varır.

Hipnozla kazaya dönerek yol kenarında duran isme yönelir, parapsikoloji uzmanı Talikhi. Esrarengiz ölümler peşi sıra gerçekleşmektedir. Bir iç hesaplaşmanın ortasındadır ve cinayetlerle ilişiği bulunan bütün kişilerin Sovyetler Birliğinde nükleer füzyon denemeler merkezinde belli süre görev yapmış parapsikoloji uzmanları olduğu doğrusuna varır.

Haberci çocuk denemelerin son noktası olan tarihi taşımaktadır. Drane yolunu Moğolistana, Tseven bölgesine çevirir. Şaşırtıcı bir hayal gücü, dayanılmaz gerilim, fiziksel ve psikolojik şiddet, parapsikoloji, Şamanizm , telepatiyle gerçekleştirilen trafik kazası, esrarengiz akapunkturcu, Türk ve Moğol savaşçıların arasındaki savaş, mucizeli tedaviler, ani ölümler. Bilimsel referansları, polisiye vakaları ve parapsikolojik atmosfer içinde birleştirilen bir hikaye. Kurbanların cellat, kahramanların hep kötü olduğu fantastik bir gerilim.

ALINTI

SİYAH KAN

“Güneydoğu Asya’da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır. Siyah kanla çizilmiş bir yol. Korkunun ve ölümün hâkim olduğu bir yol.
PARiS.’ilk temas. KUALA LUMPUR. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun işaretleri. KAMBOÇYA. Bal ve Fresk. TAYLAND. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekânda neler olduğunu anlayacaksınız! BANGKOK. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi’dir! Ve PARİS. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor.
ÇABUK SAKLAN, BABA GELİYOR!”
Arka Kapak Yazısı

Grangé yine işbaşında. 2003 yılında çıkardığı romanı “Kurtlar İmparatorluğu”yla hem dünyada hem de ülkemizde ününe ün katan Grange yeni kitabıyla Türkçe’de. Yine kanlı, yine delice, yine korkutucu bir roman var karşımızda: “Siyah Kan”. Yazarın bir yıl gibi kısa bir sürede kaleme aldığı kitap serbest dalış şampiyonu bir katil ile eski paparazzi, kötülük fikrine ve kaynağına takıntılı bir gazeteciyi karşı karşıya getiriyor. Katil hapiste… Ama daha önce Kamboçya, Tayland, Malezya’da kan dökmüş. Kadınların kanı… Gazetecinin onunla temasa geçmek için oynadığı oyun romanın temelini oluşturuyor. Ama katil bu yemi bir süre sonra yutmuyor. İşte gerçek heyecan da orada başlıyor. Kim av, kim avcı, birbirine karışıyor. Grangé hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir roman “Siyah Kan”. Paris’ten Asya’ya doğru deliliğin sınırında bir yolculuk… Dört yüz küsur sayfalık gerilimli bir kâbus… Çok çekici… Yazarın ustalığı kendini bir kez daha çarpıcı bir şekilde gösteriyor. “Siyah Kan”ı okurken kötülüğün ve kötülerin dünyasına doğru nefes nefese bir koşu tutturduğunuzu fark ediyorsunuz. Bu çılgınca koşuya karşı koymak imkansız!

ALINTI

KIZIL NEHİRLER

Biz Efendileriz, Biz Köleleriz. Biz Her Yerdeyiz, Hem de Hiçbir Yerde. Biz Karar Verenleriz. Kızıl Nehirlerin Hakimiyiz. Kalbinize güvenmiyorsanız ya da ocakta yemeğiniz varsa, bu kitabı okumaya başlamayın. Grange’nin sınır tanımayan hayal gücü, sürekli artan gerilim, etkileyici karakterler, birbirinden korkunç cinayetler; hepsi daha ilk satırlardan itibaren size hükmedecek… “Kızıl Nehirler” sadece Fransa’da 450.000 sattı ve 20 dile çevrildi. Soluk kesen bir tempo. İnsanı hemen saran bir hikaye. Çok gerçekçi şiddet sahneleri. İki sıradışı insanın çevresinde gelişen olaylar: biri enerji dolu, tecrübeli bir polis, diğeri sokaklardan gelme Mağripli bir çaylak… “İnsanı daha ilk sayfalardan itibaren sarsan, altüst eden, yutan o kitaplardan biri. Sizi sürekli olarak gerilimin sınırlarında dolaştıracak; akkor haline gelmiş bir telin üzerinde yürüyormuş hissi verecek kusursuz bir thriller.” -Le Monde- “James Ellroy ve Thomas Harris etkisinde bir seri cinayet hikayesi.” -Le Nouvel Observateur- “Grange inanılmaz bir ustalıkla, insanı şaşkına çeviren kusursuz bir roman yazmayı başarmış. Okur romandan şok halinde ve kitabın bitmiş olmasından duyduğu boşluk içinde çıkıyor.” -Le Point- “Polisiye-gerilim romanlarının Anglosaksonların işi olduğu söylenirdi. Grange ‘Kızıl Nehirler’le, sadece bir Fransız yazarın bu türde yazabileceğini değil, aynı zamanda Anglosaksonlara gerçekten sıkı bir rakip olacağımı da kanıtlıyor.” -Le Magazine litteraire- “‘Kuzuların Sessizliği’nden bu yana yazılmış en iyi gerilim romanı.” -Le Figaro-

ALINTI

İndirme Linkleri
Hotfile: İndir
Transitfiles: İndir

RAR ŞİFRESİ: www.blogdan.net

Jean Christophe Grange E-Kitapları ile Benzer Yazılar:

30 Temmuz 2011 Saat : 2:25

Jean Christophe Grange E-Kitapları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.