Katil israil’in Yobaz Askeri !

19 Şubat 2013 Kategori : Dünya, Gündem, Haber - Makale Okunma: 173
VN:F [1.9.22_1171]
Oy Verin
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

İsrailli bir keskin nişancı, tüfeğinin dürbününde Filistinli bir çocuğu hedeflediği bu fotoğrafı, bir sosyal paylaşım sitesinde yayımladı. Bütün dünyadan fotoğrafa tepki yağmasının ardından, İsrail ordusu soruşturma başlattı.

katiller

İsrail ordusunda “Keskin Nişancı Birliği’nde görevli 20 yaşındaki bir askerin, silahıyla Filistinli bir çocuğu hedef alan fotoğrafı, fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da yayınlaması gözleri bir kez daha işgal altındaki topraklara çevirdi. İsrailli askerin fotoğrafı Instagram’daki sayfasında paylaşmasının ardından “Elektronik İntifada” ve İsrail’in işgaline muhalif birçok internet sitesi, yayınlanan fotoğrafa dikkat çekerek, tepki gösterdi. Instagram’da Filistinli çocuğun hedef alındığı fotoğrafa bir tepki de, İsrailli emekli ordu çalışanlarının kurduğu “Breaking the Silence” (Sessizliği Bozmak) isimli örgütten geldi.

“İşte işgal tam olarak budur”

İsrailli eski askerlerin işgal altındaki Filistin topraklarındaki itiraflarını yayımlayarak ismini duyuran “Breaking the Silence” adlı insan hakları örgütü, “İşgal işte bu” açıklaması yaptı. “Breaking the Silence” sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında, 2003 yılında İsrailli bir askerin benzer bir fotoğrafını hatırlatarak şu açıklamayı yaptı: “İsrailli bir askerin bir çocuğu hedef alarak, fotoğraf çekmesi, güçlünün başkalarını kontrol altında tutma duygusunu gösteriyor. 10 yıl geçti. Araçlar ve uygulamalar değişti, bir fotoğrafı paylaşma mecrası değişti. Ancak aşırı güvenin getirdiği insan hayatını hiçe sayma ve insan onurunu ayaklar altına alma duygusu değişmedi.”

‘Soruşturma başlatıldı’

“Keskin Nişancı Birliği”nde görevli askerin yayınladığı fotoğrafla ilgili bir açıklama da İsrail ordusundan geldi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, İsrailli askerin davranışının, İsrail Silahlı Kuvvetleri’nin değerleriyle uyuşmadığı belirtildi. Açıklamada, İsrailli askerin bağlı olduğu birliğin komutanının olaydan haberdar edildiği ve konu hakkında soruşturma başlatıldığı vurgulandı. İsrailli başka bir askerin, kelepçeli ve gözleri bağlı Filistinli tutuklularla birlikte çektiği bir fotoğrafı Facebook’ta paylaşması ise, İsrail ordusu tarafından cezalandırılmıştı. İsrail askeri mahkemesi, Facebook’ta fotoğrafı paylaşan askere 14 gün hapis cezası vermiş ve fotoğrafın kaldırılmasına karar vermişti.

Kaynak : Stargazetesi

0 Yorum yapılmış

Sponsor

Rastgele Yazılar

Sponsor

Sponsor

Daha fazla Dünya, Gündem, Haber - Makale
“Nestle” At Eti Skandalı !

Avrupa "at eti skandalı"nı tartışmaya devam ederken,...

Beğen Butonuna Dava

Kullanıcılarına ait bilgileri üçüncü partilerle paylaştığı gerekçesiyle...

Bugün Dünya’da Bir İlk Yaşanacak

Tüm dünya, Maya takvimine göre yeryüzünün 21...

Ehliyet Sınavında Değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı, B sınıfı ehliyet sınavlarında...

Kapat