«

»

Tem
19

Microsoft’un Sosyal Ağ Projesi!

  • Tweet
  • Sharebar
  • Tweet

Google’nin ardından Microsftta mı sosyal ağ kuruyor?Microsot’un sır gibi sakladığı proje Tulalip yanlışlıkla socl.com adlı sitede yayınlandı.Microsoft yetkilileri bu projenin basit bir iç tasarım projesi olarak adlandırsada akıllarda soru işareti bıraktı.

Microsoft yaptığı büyük hatayı geçtiğimiz perşembe farkına vardı ve proje ile ilgili iletiler yayınladı.Açıklamada Tulalip projesinin Microsoft geliştiricilerinin bir iç tasarım projesi olduğu ve projenin yanlışlıkla socl.com da yayınladığı belirtildi.

Microsoft gibi bir devin sosyal ağ sektörüne girişi tabiki bu açıklamaları havada bırakıyor.Kimi yorumlara göre ise Microsoft bu hatayı kasten yaptı,ağızdan kaçırılan sözler pazar yoklama stratejisi olarak değerlendirildi.Bu yorumları destekleyen diğer bir unsur ise Tulalip projesinin internet sitesi social’in kısaltması olan socl.com olması.

Bir Cevap Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>