13 yıllık mazisi olan MSN artık çöpe gidiyor. Onun yerine Skype devreye giriyor…

Microsoft’un 13 yıllık geçmişi olan anlık mesajlaşma uygulaması Windows Live Messenger’ın kapanış tarihi belli oldu.

msn skype

Microsoft Live Messenger üzerinden yapılan duyuruya göre, 8 Nisan 2013′ten itibaren Windows Live Messenger kapatılacak ve 300 milyon kullanıcı yine kendi hotmail hesaplarından Skype 6.0 ile oturum açabilecek.

Yeni hesap açacak kullanıcılar sadece “@outlook.com” üzerinden hesap alabilecek. Dosya alışverişi, anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi iletişim hizmetlerini içinde barındıran Skype üzerinden, istenildiğinde belli bir ücret karşılığında telefon görüşmeleri yapılabiliyor.

Kullanıcılar ayrıca Skype’i üzerinden Facebook hesaplarına da bağlanabiliyor. Skype, Türkiye’de çok fazla kullanılmayan, fakat dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı, rakiplerine fark atacak hızlılık ve özellikleri bulunan bir anlık mesajlaşma programı olarak biliniyor. Microsoft’un Skype’i Mayıs 2011′de 8.5 milyar dolara satın aldığı belirtilmişti.

Skype ile Keyifli Görüşmeler

Bir süredir iletişimini yaptığımız Messenger ve Skype birleşmesini kullanıcıların günlük iletişim ihtiyaçlarını çok daha ileriye taşıyacak bir adım olarak görüyoruz. Peki siz bu değişimden yararlanmak için ne yapmalısınız? Aslında fazla birşey yapmanız gerekmiyor; 8 Nisan itibariyle emekliye ayrılacak Messenger’daki hesabınızı Skype’a yükseltip oturum açtığınızda Messenger kişileriniz de Skype’a taşınmış olacak. Yani Messenger’dan Skype’a geçmek için yapmanız gereken çok basit.

Skype’ın Microsoft ürünleri ile entegrasyonu ve hem Windows 8 hem de Windows Phone 8’de kullanılabilir olması bizim için heyecan verici bir gelişme. Windows 8 cihazlarıyla görüntülü görüşme, metin mesajı gönderebilme ve grup video görüşmelerini ücretsiz yapabilme imkanı getiren Skype’ın eski Messenger kullanıcılarının da yüzünü güldürecek.

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazıyı okuyun:
MTV 2013 Film Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Viacom Medya bünyesinde bulunan MTV, 2013 Film Ödülleri için gün sayıyor. 14 Nisan 2013 Pazar günü saat 21.00’da canlı yayınla...

Uyku Düzensizliği ve Nedenleri

UYKU BOZUKLUKLARININ HASTALIK BELIRTISI OLDUĞU, BIR HASTALIĞIN BAŞLANGICINDA SANTRAL SINIR SISTEMINI (SSS) ETKILEDIĞINI VE ÖNCELIKLE DE UYKU BOZUKLUKLARINA YOL AÇTIĞI...

Kapat