Mustafa İslamoğlu – Berceste Ayetler


Bizimde başımıza çok geldi: Bazen insan Kuranda bir ayeti kaybedebiliyor. Bulmak istiyor fakat bulamıyor. Dilinin ucuna geliyor, fakat söyleyemiyor. Bazen biliyor, emin olmak istiyor. Bazen referans vermek gerekiyor, ha deyince aklına gelmiyor. Bazen de aklında yanlış yer ediyor, teyit etme ihtiyacı duyuyor. Bazen insan asla atlamaması gereken bir ayeti fark etmeyebiliyor. Bir müminin gündelik hayatta, hayati bir hacet gibi kullanması gereken ayetler var. Bu ayetler birer hayat iksiri gibi hayat denizinde kopan fırtınalardan kurtuluşun kodlarını barındırıyor. Bunlar lazım olduğunda arıyor. Hafızasında olsa kullanacak, fakat bunları içinde barındıran bir seçki olmadığı için ezberleyemiyor. İşte Bercete Ayetler, böylesi durumlar için birebir.

Herkes Kuranın tamamını ezberleyemez. Bu herkese gerekmez de. Fakat herkes Kurandan bir seçkiyi ezberleyebilir. Mesela güvenlik sektöründe çalışanlar için Berceste Ayetler bir nöbet arkadaşı olamaz mı? Her nöbette bir ayet parolasıyla yola çıksalar, Kuranın tüm zirvelerini hem ezberleyerek hafızalarına, hem de anlayarak akleden kalplerine kaydetmiş olurlar. Mesela modern zamanların müsibetlerinden biri de trafik çilesi. Günümüz insanı büyük şehirlerin trafiğinde çok zaman harcıyor. Fakat bu musibet bir nimete dönüşebilir. Kuran ile beraber olup, yol medresesine çevirmek mümkün. Berceste Ayetler, işte bu ihtiyacı da karşılamayı amaçlıyor.

Konuyu pdf formatında indirmek için Tıklayın

Kitabı Satın Alabilmeniz için Adresler

8TL

7TL

7TL

8,50TL

Mustafa İslamoğlu – Berceste Ayetler ile Benzer Yazılar:

26 Ağustos 2012 Saat : 11:36

Mustafa İslamoğlu – Berceste Ayetler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Tıklayın Yardımcı Olun

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.