Oliver Pötzsch-Celladın Kızı Kitabı Tanıtım


Almanya, 1659: Küçük bir Bavyera kenti olan Schongau’da Lech Irmağı’ndan, ölmek üzere olan bir çocuk çıkarılır. Çocuğun omzunda cadı işi olduğu düşünülen garip bir dövme vardır. Ebe Martha Stechlin, bu olayın ardından Schongau halkı tarafından cadılıkla suçlanır. Başka çocukların da kaybolması ve öldürülmesiyle beraber olaylar büyür. Şehrin yöneticileri, ebenin bir an önce infazından ve konunun kapanmasından yanadır. Cellat Jakob Kuisl ve akıllı kızı Magdalena, Doktor Simon ile birlikte ebenin suçsuzluğunu ispatlamak ve gerçek katilleri bulmak için harekete geçerler…

Cellatlar uğursuz kişiler olarak görüldüğünden kentlilerle evlenmeleri ancak istisnai hallerde mümkündür. Bu nedenle cellat aileleri kendi içlerinde evlenir ve asırlar boyu devam eden cellat hanedanları ortaya çıkar. Bavyera’nın en ünlü cellat hanedanı olan Kuisl ailesinden gelen yazar Oliver Pötzsch, bu eserinde gizemli aile tarihini konu etmektedir.

“Adı kötüye çıkmış, gizemli bir mesleğin etkileyici portresi.
-Münchner Merkur-

“Heyecan verici, gerçekçi ve çarpıcı…”
-IN-

“Derin araştırmalar sonunda tutkuyla yazılmış, elinizden bırakmayacağınız bir tarihi roman.”
-Filter-

Kaynak

Celladın Kızı’nın konusu Bavyera kenti olan Schongau’da Lech Irmağı’nda bulunan bir çocuk ile başlıyor. Çocuğun omzunda cadı işi olduğu düşünülen garip bir dövme var. Ebe Martha Stechlin, bu olayın ardından Schongau halkı tarafından cadılıkla suçlanır. Başka çocukların da kaybolması ve öldürülmesiyle beraber olaylar büyür.


(Reklamlara Tıklayarak Bize Yardımcı Olabilirsiniz)

Büyüyen kaosla beraber, şehrin yöneticileri, ebenin bir an önce infazından ve konunun kapanmasından yanadır. Cellat Jakob Kuisl ve akıllı kızı Magdalena, Doktor Simon ile birlikte ebenin suçsuzluğunu ispatlamak ve gerçek katilleri bulmak için harekete geçerler.

Cellatlar uğursuz kişiler olarak görüldüğünden kentlilerle evlenmeleri ancak istisnai hallerde mümkündür. Bu nedenle cellat aileleri kendi içlerinde evlenir ve asırlar boyu devam eden cellat hanedanları ortaya çıkar.

Kaynak

Türü: Roman
Basım Tarihi: 2012-Ocak
Sayfa Sayısı: 424
Çeviren : Gökhan Yücel

Kitabı Satın Almak İçin;

Kitap İndirim 14TL
Kitap Türk 14,60TL
Kitap Ambarı 15TL
Kitap al Kitap Oku 15TL
Kitap Yurdu 15,40TL
İdefix 15,74TL
Pandora 16TL

Processing your request, Please wait....

Oliver Pötzsch-Celladın Kızı Kitabı Tanıtım ile Benzer Yazılar:

13 Şubat 2012 Saat : 1:51

Oliver Pötzsch-Celladın Kızı Kitabı Tanıtım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

Son Eklenen Makaleler

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

Hosgeldiniz; E-KİTAP İNDİRME ADRESİNİZ..

Giriş

Parolanızı mı unuttunuz?

Bu Siteye Üye Ol

Siteden tam anlamıyla faydalanmak icin

Lutfen Kayıt Olunuz

 
 

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.