Pagerank Nasıl Yükseltilir?


google pagerankBu yazımda size pagerank nasıl yükseltilir ondan bahsedeceğim.Pagerank  google’nin sitelere vermiş olduğu kalite puanıdır diyebiliriz.Google 0 ile 10 arasında derecelendirme yapar bu puanları verirken.Peki google nelere göre bu puanları veriyor?

İlk olarak site içeriğinin özgünlüğüne göre; Sitenizde bulunan içeriklerin kopyala yapıştır olmaması gerekir.Kendi cümlelerinizle kendi yazınızı,içeriğinizi oluşturmanız gerekir.Eğer başka bir siteden kopyala yapıştır yaparsanız google bunu anlar ve senin yazını ikinci plana atar.O yüzden kopyala-yapıştır yapmayacağız.

 Sitenizde ki linklerin çalışır durumda olması gerekir;Sitenize eklemiş olduğunuz linkler,bağlantılar çalışır durumda olmalıdır.Google kırık linkleri hiç sevmez.Sitenizi bu kırık linklerden temizlemeniz gerekir.Ayrıca özgünlük konusunda değindiğim kopyala yapıştır metodu burda da geçerlidir.

Sitenizi google’nin indexlemesi;Sitenizdeki makalelerin,içeriklerin,resimlerin hızlı bir şekilde google veya diğer arama motorları tarafından indexlenmesi,sizin bir adım önde olmanızı sağlayacak bir durumdur.Bir sitemap’e sahip olup google’nin bunu indexlemesini sağlamalısınız.Bu indexlemeyi google webmaster tools ile yapabilirsiniz.

Backlink edinme;Backlink sitenizin pagerankının artması için vazgeçilmez bir olgudur.Yalnız backlink edinirken link alınan sitenin sizin sitenizin içeriği ile uyumlu olması bir avantajdır.Mesela bir makale siteniz varsa başka bir makale sitesinden aldığınız backlink daha çok işinize yarayacaktır.Link değişimi yaparken karşılıklı değil çapraz link değişimi daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.(bkz.bedava backlink al)

Aranılanın bulunması;google veya başka arama motorundan Sitenize gelen ziyaretçilerin doğru içeriğe ulaşması lazım.Yani boş etiketlerle,alakası olmayan etiketlerle sitenize ziyaretçi çekmeye çalışırsanız,google bir süre sonra bunun farkına varır ve sitenize verdiği değeri azaltır.

Yazımı burda sonlandırıyorum hayırlı prler :)

Pagerank Nasıl Yükseltilir? ile Benzer Yazılar:

13 Temmuz 2011 Saat : 9:33

“Pagerank Nasıl Yükseltilir?” için 1 Yorum

Pagerank Nasıl Yükseltilir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.