Paulo Coelho-Elif E-Kitabı


ELİF

Paulo Coelho’nun Türkiye’den esinlenerek yazdığı yeni romanı ‘Elif’, Portekizceden sonra ilk kez Türkçeye çevrildi. Kitap 15 Mart’ta Saadet Özen çevirisiyle Can Yayınları’ndan çıkacak. Diğer kitaplarından çok daha kişisel bir deneyimi paylaştığı ‘Elif’te yazar, ‘Türkiye’nin ruhu’na güvenerek çıktığı uzun bir yolculuğu anlatıyor. Brezilyalı yazarın bu kitapta yol arkadaşı ve kitabın başkahramanı ise bir Türk kızı, Hilal.

Okuru yıllar öncesine götürerek, J. olarak bahsettiği ustasıyla tanıştıran Coelho’nun ‘Elif’teki macerası, bunalımlı bir dönemle başlıyor. J.’nin ona bunalımlarını alt etmesi için yollara düşmesini öğütlemesi ve bir medyumun ruhundaki düğümleri çözmek için ‘Türkiye’nin ruhu’na muhtaç olduğunu söylemesi üzerine Coelho, ülke ülke gezmeye başlar. Rusya seyahatinde karşısına Türk kızı Hilal çıkar. Yazarın Rusya’ya gelmekteki amacı Sibirya’yı bir uçtan bir uca trenle kat etmektir. Hilal, bu yolculuğa katılır. Nihayet Coelho ve Hilal, aralarındaki bağı bambaşka bir boyutta keşfeder: İkisi başka hayatlarda birlikte olmuşlardır. Birlikte ‘Elif’i görürler. ‘Elif’, her şeyin başladığı, zaman ve mekân kavramlarının olmadığı boyuttur. Zorlu Sibirya yolculuğunda bir yandan da içlerindeki yaralarla yüzleşirler.
Elif’in kahramanı dünyaca meşhur yazar Paulo Coelho, bir süredir bilgelik yolunda gelişmesinin durduğunu hissetmektedir. Belki de yapması gereken tek şey, esrarengiz ustası J.’nin tavsiyesine uyup, “Gönlünün onu çektiği yere” gitmektir… Rastlantılar Coelho’yu Rusya’ya savurur. 9288 kilometrelik tren yoluyla, bu uçsuz bucaksız ülkeyi baştan sona kat etmeye karar verir. Daha ilk durağından itibaren manevi bir arayışa dönüşen bu yolculukta ona üç kişi eşlik eder: Bir Tao ustası, Rus yayıncısı ve en ilginci, yetenekli bir keman virtüözü olan, Türkiyeli sıra dışı bir genç kadın; Hilal… Coelho ve Hilal, çok geçmeden başka hayatlarda, başka boyutlarda kaderlerinin kesişmiş olduğunu anlar. “Hilal’in yeşil gözlerinin kapılarını” aralayan Yazar, her şeyin aynı yerde, aynı anda bulunduğu noktaya, yani Elif’e ulaşacak ve orada, kendi gerçek benliği ile karşılaşacaktır. Bu uzun yolculuğun her bir anında Hilal’le birbirlerine daha da bağlandıklarını fark eden Coelho, aylar önce, Faslı bir medyumun karısına söylediği şu sözleri hatırlar: “Türkiye’nin ruhu kocanıza bağrındaki bütün sevgiyi verecek. Fakat kanını akıtmadan aradığı şeyi ifşa etmeyecek.”
Coelho, son romanı Elif ‘le, bir kez daha hayatı güzelleştiren hazineleri ve mucizeleri kutluyor. Zamanın, mekanın, yaşadığımız başka hayatların dışında bir yerdeki katıksız aşkın peşinde, ruhun upuzun yolunu kat ediyor. Ama bu kez, bizlere çok tanıdık duraklardan geçerek…
Yayın Yılı: 2011
Sayfa Sayısı: 256
Türü: Roman

Kitap pdf formatındadır.
Dosya Boyutu: 17 Mb
Kitabı online okumak veya önizleme yapmak için Tıklayın..

İndirme Linkleri
Hotfile: İndir
Filesflash: İndir
Dosya TC: İndir
Fileserve: İndir

RAR ŞİFRESİ: www.blogdan.net

Paulo Coelho-Elif E-Kitabı, 8.5 out of 10 based on 2 ratings

Paulo Coelho-Elif E-Kitabı ile Benzer Yazılar:

28 Ağustos 2011 Saat : 12:53

Paulo Coelho-Elif E-Kitabı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Ahmet Koç-Hotel California

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.