Sinan Yağmur-Aşkın Gözyaşları/Tebrizli Şems Kitabı


AŞKIN GÖZYAŞLARI-Tanıtım.1

Yedinci ve en tesirli bıçak darbesi ensesine gelir boynu sağa doğru bükülmüştür. Dervişler yere kapanmasını bekleye dursun. Şems Hz. Peygamberin şu hadisini sesi boğuk mırıldanır: “Allah’a kavuşmayı isteyeni Allah da sever” Dervişlerden birisi sırtına tekmeyi vurur. Yüzüstü taş zemine kapanır, dudağı patlamış, dişleri zemine dökülmüştür Siyah feracesi kanlar içinde bordoya dönmüştür. Saçlarından tutarak kafasını kaldıran dervişin niyeti Şemsin başını gövdesinden ayırmaktır Baş derviş engeller. Bırakın son nefesini versin. Sonra da en yakın bir kuyuya atın. Kıyafetine sarp atın.
Avluyu yıkayın. Sabah ile yola çıkarız. Şems hala son nefesini vermemiştir Sille taşının üzerindeki başını hafifçe göğe kaldırır ve: “Allah ne güzel sevgilidir. Rabbim sana aşığım. Ve bu canı sana hediye ediyorum.” Mevlana içeri girer, mendili koklar eli titreyerek açar. İçinden san kağıda yazılmış bir not çıkar: “Yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim.

KAYNAK

Sinan YAĞMUR ile “AŞKIN GÖZYAŞLARI” kitabı hakkında yapılan röportaj için tıklayın.

AŞKIN GÖZYAŞLARI-Tanıtım.2

Yedinci ve en tesirli bıçak darbesi ensesine gelir boynu sağa doğru bükülmüştür. Dervişler yere kapanmasını bekleye dursun. Şems Hz. Peygamberin şu hadisini sesi boğuk mırıldanır: “Allah’a kavuşmayı isteyeni Allah da sever” Dervişlerden birisi sırtına tekmeyi vurur. Yüzüstü taş zemine kapanır, dudağı patlamış, dişleri zemine dökülmüştür Siyah feracesi kanlar içinde bordoya dönmüştür. Saçlarından tutarak kafasını kaldıran dervişin niyeti Şemsin başını gövdesinden ayırmaktır
Baş derviş engeller. Bırakın son nefesini versin. Sonra da en yakın bir kuyuya atın. Kıyafetine sarıp atın.
Avluyu yıkayın. Sabah ile yola çıkarız. Şems hala son nefesini vermemiştir Sille taşının üzerindeki başını hafifçe göğe kaldırır ve: “Allah ne güzel sevgilidir. Rabbim sana aşığım. Ve bu canı sana hediye ediyorum.” Mevlana içeri girer, mendili koklar eli titreyerek açar. İçinden saman kağıda yazılmış bir not çıkar: “Yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim. Gör ki aşk için
ölmek ne demekmiş.” Mevlana olduğu yere düşüp bayılmıştır.Geceden sonra doğan ve kalplerin çöllerini cennetlere çeviren bir gözyaşı bu. Çoraklaşmış ve çöle dönmüş kalpler; açın sadrınızı! Aşkın gözyaşları, serin serin, sağanak sağanak, üzerimize damlıyor; bakın gökyüzüne, nasılda aşk yağıyor.

Yayın Yılı: 2010
Kitap Kağıdı
248 sayfa
13×22 cm
Karton Kapak
ISBN:6051130293
Dili: TÜRKÇE

Kitabı satın almak için tıklayın.. 4.90 TL

KAYNAK

Sinan Yağmur-Aşkın Gözyaşları/Tebrizli Şems Kitabı ile Benzer Yazılar:

17 Ağustos 2011 Saat : 2:31

“Sinan Yağmur-Aşkın Gözyaşları/Tebrizli Şems Kitabı” için 2 Yorum

  1. HAYRUŞ diyor ki:

    Kitap beni aldı ve bilmediğim ama hakkında bilgi edinmekten çok zevk aldığım diyarlara götürdü.. Eğer ki Hz. Mevlana ve Şems hakkında bilgi edinmekten hoşlanıyorsanız bu kitabı alın derim.. Elif Şafak ın Aşk ının okuduktan sonra bu alana ilgim olduğunu keşfettim ve ne zaman biryerde Şems ya da Hz. Mevlana hakkında yazılan bir kitap görsem hemen ilgilenmeye ve kitabı edinmeye çalışyorum… Dini duyguların sömürüldüğünü düşündüğüm günümüz hayatının gidişatına bence tokat gibi inen, insanı düşündüren, kendi iç muhabesebini yaptıran bir kitap diye düşünyrm.. O yüzdendir ki bu konuya olan ilgim..

  2. osman metin diyor ki:

    teşekkürler

Sinan Yağmur-Aşkın Gözyaşları/Tebrizli Şems Kitabı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.