Tolstoy Hz Muhammed ve İtiraflarım E-Kitabı


HZ.MUHAMMED-Tanıtım.1

‘Muhammed her zaman Evangelizm’in (Hıristiyanların) üstüne
çıkıyor. O, insanı Allah saymıyor ve kendini de Allah ile bir
tutmuyor. Müslümanların Allah’tan başka ilâhı yoktur ve
Muhammed onun peygamberidir. Burada hiçbir
muamma ve sır yoktur.’

Lev Nikolayeviç TOLSTOY

HZ.MUHAMMED-Tanıtım.2

‘…. Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlık’tan) mukayese edilemeycek kadar yükseklikte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammedeliği; tek Allah’ın ve onun Peygamberini kabul ederdi…’

- Tolstoy 1828-1910

Ünlü Rus yazarı L.N.Tolstoy 1908 yılında Abdullah El-Sühreverdi’nin Hindistan’da basılmış ‘Hz.Muhammed’in Hadisleri’ kitabını okumuştur.

Okuduğu hadislerden bir risale (kitapçık) tertip etmiş, bunu Rusya’nın posrednik’ adlı yayınevinde bastırmıştır. (Tanıtım Yazısı’ndan)

ALINTI

İTİRAFLARIM

Ben Ortodoks Hıristiyan inancına göre vaftiz edildim ve yetişti-rildim. Bu inanç bana çocukluk ve gençlik çağım boyunca öğretildi. Ne var ki, on sekiz yaşında üniversiteyi ikinci sınıftan terk ettiğimde geçmişte bana öğretilen şeylerin hiçbirisine artık inanrnıyordum. Belli hatıralardan çıkarabildiğim kadarıyla, bana öğretilenlere hiç ciddi olarak inanmamıştım. Sadece öğretilenIere ve etrafımdaki büyüklerin inançlarıyla ilgili söylediklerine güvenmekle yetiniyordum. Ancak bu temelsiz bir güven duygusuydu.
On bir yaşında yoktum. Bir lise öğrencisi olan Vladimir Milyutin’ln (kendisi öleli çok oluyor) bir Pazar bizi ziyarete gelip okullarında gerçekleşen en son keşfi haber verdiğini hatırlıyorum. Keşif, Tanrının var olmadığı ve bize Onun hakkında öğretilen bütün o şeylerin uydurma şeyler olduğuydu (yıl 1838′di). Ağabeylerirnin duydukları bu haberle ne kadar ilgilendiklerini şimdi hatırlıyorum. Beni toplantılarına çağırdılar. Hatırlıyorum, hepimiz çok heyecanlanmıştık ve bu fikir bize oldukça ilginç ve olası gelmişti…

HZ.MUHAMMED kitabını online okumak veya önizleme yapmak için TIKLAYIN
İtiraflarım kitabını online okumak veya önizleme yapmak için TIKLAYIN

Kitaplar pdf formatındadır.
Dosya Boyutu: 1,86 Mb

İndirme Linkleri
Hotfile: İndir
Transitfiles: İndir
Fileserve: İndir
Wupload: İndir

RAR ŞİFRESİ: www.blogdan.net

Tolstoy Hz Muhammed ve İtiraflarım E-Kitabı ile Benzer Yazılar:

6 Ağustos 2011 Saat : 6:23

Tolstoy Hz Muhammed ve İtiraflarım E-Kitabı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

SPONSORLAR

Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı...

E-POSTA ABONELİĞİ

E-Posta adresiniz:

Delivered by FeedBurner

E-Postanıza gelecek olan onay linkine tıklamayı unutmayın.

site ekle

Bu sitede yer alan dökümanlar tanıtım amaçlıdır.Edinilen Dökümanlar 24 saat içinde kullanıcılar tarafından silinmelidir.
Telif Hakkı nedeniyle iletişime geçildiği takdirde,ilgili bağlantı ve linkler gözden geçirilerek 72 saat içerisinde gerekli işlem yapılacaktır.

Bu siteden Alıntı yapılabilir.Alıntı yapıldığı zaman lütfen Kaynak linkini konu içeriğinde gösteriniz.